صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

قادری گفت: رسانه های غربی که بیشتر سمت جمهوری خواهان و جزو حامیان ترامپ هستند سعی کردند این اقدام را کوچک نشان دهند به واسطه اینکه از رهگذر این اقدام روحیه و هیمنه آمریکا نزد افکار عمومی داخل این کشور شکسته نشود.

ویژه برنامه «انتقام سخت» رادیو گفت و گو با حضور قادری کارشناس رسانه به روی آنتن رفت.

قادری با اشاره به بازتاب رسانه ای اقدام سپاه پاسداران گفت: از حوالی حدود ساعت 2 و نیم بامداد به وقت تهران وقتی که این اتفاق افتاد تمام شبکه های خارجی برنامه های خودشان را قطع کردند و به این موضوع پرداختند به ویژه اینکه خط اصلی خبر غافلگیری نیروهای آمریکایی بود و اشاره به این نکته که این عملیات دقیقا در همان ساعتی انجام شد که اقدام ناجوانمردانه تروریست های آمریکایی در ترور سردار شهید قاسم سلیمانی و همراهانش اتفاق افتاده بود.

وی با اشاره به اینکه تمام رسانه های آمریکایی بعد از وقوع موشکباران پایگاه عین الاسد بلافاصله به بازتاب های این عملیات پرداختند، اظهار کرد: این رسانه ها بلافاصله در رابطه با این اتفاق با سیاستمداران و اشخاص مختلف مصاحبه گرفتند. عموما این مصاحبه ها و گفتگوها منجر به این می شد که آن ها از نیروهای آمریکایی خواهش می کردند که هیچ پاسخی به ایران داده نشود. و این نشان دهنده عمق اقتدار جمهوری اسلامی در مواجهه با هرگونه تحرک و تجاوز است که آن ها به آن پی بردند.

این کارشناس رسانه با بیان اینکه رسانه های غربی خبر دقیقی از میزان تلفات یا انهدام تجهیزات آمریکایی در پایگاه عین الاسد ندارند، گفت: پایگاه عین الاسد بعد از پایگاه البلد دومین پایگاه بزرگ آمریکایی ها در کشور عراق بوده است. بنابراین پیش بینی و برآورده اولیه آن ها یک خسارت بسیار سنگین است اما تا کنون نتوانسته اند آمار دقیقی را اعلام کنند. بنابراین بخشی از این رسانه ها که بیشتر سمت جمهوری خواهان و جزو حامیان و طرفداران ترامپ هستند سعی کردند این اقدام را جزئی یا کوچک نشان دهند به واسطه اینکه از رهگذر این اقدام روحیه و هیمنه آمریکا نزد افکار عمومی داخل این کشور شکسته نشود.

وی در عین حال بیان کرد: البته تا ساعاتی دیگر قطعا آمار دقیق از طرف رسانه های جمهوری اسلامی یا منابع رسمی اعلام خواهد شد و عمق این اتفاق را همگان خواهند دید و به این پی خواهند برد که اقدام تروریستی دولت آمریکا بدون جواب نخواهد بود.

قادری عنوان کرد: در برخی از این رسانه ها با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز جمعه که ایشان فرمودند « انتقام سخت ما یک مرحله ای نخواهد بود» اشاره شده که باید منتظر اقدامات بعدی جمهوری اسلامی ایران باشیم.

وی همچنین بیان کرد: از طرفی تمام متحدین منطقه ای آمریکا اظهار می کنند که ما در عملیات آمریکا شریک نبودیم و دلیل این کار این است که پالسی را به ایران بفرستند که با ما کاری نداشته باشید.

این کارشناس رسانه به لغو نشست خبری ترامپ اشاره کرد و گفت: ترامپ اعلام کرده بود که در یک نشست خبری صحبت می کند اما به یک توئیت بسنده کرد و این عملیات را یک اقدام کوچک تلقی کرد. اما بلافاصله با واکنش دموکرات ها مواجه شد.

مرتبط با این خبر

  • انتقام موشکی ایران هیمنه نظامی جبهه استکبار و استعمار را در هم شکست

  • موضع قدرت ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد

  • بزرگ ترین وجه انتقام ایران، خروج کامل آمریکا از عراق است

  • انتقام ایران از آمریکا مشروع و قانونی بود

  • هیمنه آمریکایی ها در دنیا شکسته شده است

  • هزینه موشک ها را هم از آمریکا خواهیم گرفت

  • حمله موشکی سپاه نشان داد ادعای آمریکا مبنی بر قدرت سیستم‌های راداری گزاف است

  • تاثیرات سیاسی انتقام سخت ایران بیشتر از خسارات وارده به آمریکایی‌هاست

  • آمریکایی‌ها توان درگیری با ایران جهت تثبیت یا موازنه قدرت نظامی را ندارند

  • غافلگیری آمریکایی ها ادامه خواهد داشت