صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

کنعانی مقدم گفت: اقدام نیروی هوافضای سپاه پاسداران هم یک انتقام بود و هم یک اخطار برای اقدامات بعدی. عملا یک اقدام بازدارنده بود چون بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم در عین الاسد عراق مورد هدف قرار گرفت.

ویژه برنامه «انتقام سخت» رادیو گفت و گو با حضور کنعانی مقدم تحلیلگر مسائل سیاسی به روی آنتن رفت.

کنعانی مقدم به تحلیل اقدام نیروی هوافضای سپاه پاسداران در حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد پرداخت و گفت: این اقدام هم یک انتقام بود و هم یک اخطار برای اقدامات بعدی. عملا یک اقدام بازدارنده بود چون بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم در عین الاسد عراق مورد هدف قرار گرفت.

وی در خصوص اهمیت پایگاه آمریکایی عین الاسد اظهار کرد: تنها جایی که آمریکایی ها می توانستند اقدام و واکنش سریع علیه ما داشته باشند و ترامپ هم بارها این را اعلام کرده بود، توسط سپاه از رده عملیاتی کاملا خارج شد و ما مطمئنیم پایگاه های نظامی آمریکا که در عراق هستند هیچ کدام قدرت پاسخ گویی به تهاجم ما را ندارند و اگر بخواهند از کشورهای جنوبی خلیج فارس استفاده کنند سپاه در بیانیه خودش اعلام کرده که آنها را هم مورد هدف قرار خواهد داد و قطعا هر گونه اقدام آمریکا منجر به حمله به تل‌آویو و حیفا خواهد شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی به مواضع آمریکایی ها اشاره و بیان کرد: از شب گذشته سناتورهای آمریکایی خصوصا جمهوری خواهان دارند توئیت می کنند که ما خواهان جنگ و ادامه این وضع نیستیم. همچنین می گویند ترامپ یک اقدام غیر عاقلانه و ماجرا جویانه ای را انجام داده و باید جلویش را بگیریم.

وی در رابطه با واکنش های آمریکایی ها نیز گفت: ممکن است شورای امنیت وارد عمل شود و اقدام کند. حتی ممکن است سنای آمریکا در استیضاح ترامپ ورود کند و او را از قدرتی که بتواند از نیروهای مسلح استفاده کند، خلع کند و محدودیت هایی را برایش قائل شود.

کنعانی مقدم افزود: آمریکایی ها دچار بحران داخلی شده اند و حتی اروپایی ها می گویند ما با طناب پوسیده آمریکایی ها وارد چاه عمیقی شدیم که راه نجاتی ممکن است نباشد و حتی ناتو دارد خودش را جمع و جور می کند تا از منطقه خارج شود.

مرتبط با این خبر

  • انتقام موشکی ایران هیمنه نظامی جبهه استکبار و استعمار را در هم شکست

  • موضع قدرت ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد

  • بزرگ ترین وجه انتقام ایران، خروج کامل آمریکا از عراق است

  • انتقام ایران از آمریکا مشروع و قانونی بود

  • هیمنه آمریکایی ها در دنیا شکسته شده است

  • هزینه موشک ها را هم از آمریکا خواهیم گرفت

  • حمله موشکی سپاه نشان داد ادعای آمریکا مبنی بر قدرت سیستم‌های راداری گزاف است

  • تاثیرات سیاسی انتقام سخت ایران بیشتر از خسارات وارده به آمریکایی‌هاست

  • آمریکایی‌ها توان درگیری با ایران جهت تثبیت یا موازنه قدرت نظامی را ندارند

  • غافلگیری آمریکایی ها ادامه خواهد داشت