صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

کارشناس آینده پژوهی با بیان اینکه تا کنون هیچ روایت واقع بینانه از انقلاب ارائه نشده است ، عنوان کرد : بیانیه گام دوم یک روایت متقن ، مستند و مستدل از انقلاب اسلامی ارائه می دهد.

برنامه " انقلاب، برداشت دوم " ویژه برنامه گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت بررسی وجوه نوآورانه بیانیه گام دوم چشم اندازها و راهبردها در این بیانیه با حضور دکتر علیرضا نصراصفهانی ، دکترای آینده پژوهی و پژوهشگر پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی روانه آنتن رادیو گفت و گو شد .

علیرضا نصراصفهانی در ابتدا با بیان اینکه بیانیه گام دوم از دریچه های مختلف آینده پژوهی و راهبردی ، تمدنی قابل دیدن است ، اظهار کرد : هر یک از این نگاه ها ابعاد جدیدی از بیانیه را برای ما آشکار می کند .

وی ، نگاه بیانیه گام دوم به انقلاب اسلامی را نوآورانه خواند و عنوان کرد : از نگاه گام دوم ، انقلاب اسلامی به صورت یک موجود زنده ی دارای اراده است که مهر می ورزد ، از خود گذشت نشان می دهد و در عین حال قدرتمند و مظلوم است .

این کارشناس آینده پژوهی به تصویر سازی هوشمندانه بیانیه گام دوم اشاره کرد و گفت : تا زمانی که مردم و مسئولین تصویر و تجسمی از قله های پیشرفت در آینده نداشته باشند ، هیچ گونه اراده ای در وجودشان خلق نمی شود و نمی دانند در کدام مسیر باید گام بردارند . در نتیجه اجماع کلی در ایران بر سر موضوع پیشرفت و چگونگی رسیدن به آن ایجاد نمی شود .

نصراصفهانی در ادامه برنامه " برداشت دوم " رادیو گفت و گو با ابراز تاسف از اینکه تا کنون حتی یک روایت واقع بینانه از انقلاب ارائه نشده است ، خاطر نشان کرد : ما در یک جنگ روایتی از انقلاب اسلامی قرار داریم . متاسفانه روایت هایی که تا کنون وجود داشته کارکرد نظام اسلامی را پایین تر از آنچه که هست نشان داده است .

وی ادامه داد : بیانیه گام دوم یک روایت متقن ، مستند و مستدل از انقلاب اسلامی ارائه می دهد و یک رویکرد پیش دستانه ، تهاجمی و فعال دارد که می تواند به ما کمک کند تا نگاه واقع بینانه تری به انقلاب اسلامی داشته باشیم .

پژوهشگر پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی به تفاوت بیانیه گام دوم با برنامه های راهبردی دیگر اشاره کرد و گفت : بر خلاف برنامه هایی که تاکنون مشاهده شده و مسئولین ، مورد خطاب قرار گرفته اند ، در بیانیه گام دوم با جوانان سخن گفته شده است.

نصراصفهانی با اشاره به راهبردهای بیانیه ، بیان کرد : تا زمانی که بیانیه به گزاره های سیاستی ، راهبردی و عملیاتی تبدیل نشود و سبب جراحی های حیاتی و سخت در ساختارهای مختلف کشور نگردد ، اتفاقات و موفقیت های مدنظر مقام معظم رهبری محقق نخواهد شد .

وی در پایان مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو خاطر نشان کرد : باید به صورت جدی به بحث افزایش بهره وری کشور ، تربیت حکمرانان گام دوم انقلاب و حلقه های مفقوده حل مسئله وارد شویم ، به معنای دیگر جوانان باید مسائل کلیدی را در اندیشکده ها حل کنند و در مسیر کسب درآمد و مهارت زایی توانمند شوند .

مرتبط با این خبر

  • چرا مردم به ساختارهای رسمی در کشور بی اعتمادند؟

  • تشکیل احزاب رسمی متعهد در کشور ضروری است

  • توقع رهبری از جوانان حضور فعال در همه عرصه هاست

  • مسئولان با توسل به بند و تبصره از بازنشستگی فرار کردند

  • تاکید رهبری در بیانیه گام دوم بر کنشگری جوانان است

  • میدان ندادن به جوان‌ها در کشور اپیدمی شده

  • احقاق حقوق خصوصی باعث تامین وحدت کشور و جذب حداکثری می‌شود

  • بیاینه گام دوم جوانان را تشویق به ورود در قدرت می‌کند

  • بیانیه گام دوم ریشه در مبنای عمیق قرآنی دارد

  • رهبری در بیانیه گام دوم مفهوم "پیچ تاریخی" را تبیین کردند