بهارستان جمعه ها از ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بهارستان

عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس: تاکنون نتیجه مثبتی از تحقیق و تفحص، شاهد نبودیم

یوسفیان ملا با بیان اینکه تاکنون نتیجه مثبتی از تحقیق و تفحص، شاهد نبوده ایم، افزود: مادامی که قوانین را تغییر ندهیم، تداوم این شیوه از تحقیق و تفحص بی نتیجه خواهد بود .

1397/02/08
|
14:00

برنامه بهارستان با موضوع تحقیق و تفحص مجلس نارسایی ها و نامشخص بودن تاثیرات قانونی و با حضور عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به روی آنتم رفت.

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگوی بهارستان رادیو گفتگو دراین باره بیان کرد: تحقیق و تفحص از وظایف نظارتی مجلس است و نمایندگان علاوه بر قانون گذاری حق استیضاح را نیز دارند.

وی ادامه داد: نمایندگان می توانند اگر مسئله ای جنبه مجرمانه داشت آن را تحت عنوان یک پرونده به قوه قضائیه ارسال کنند و مخالفان تخلفات اداری از لحاظ اداری تعقیب شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: مجلس تنها یک اعلام کننده است بنابراین تاکنون شاهد این نبودیم که پس از تحقیق و تفحص، دستگاه های مختلف نتیجه را به مجلس اعلام کنند لذا این مسئله تنها ضعفی است که در تحقیق و تفحص وجود دارد.

یوسفیان ملا در مصاحبه با رادیو گفتگو با بیان اینکه تحقیق و تفحص هزینه بر است، گفت: میانگین هزینه هر تحقیق حداقل ٢٠٠ میلیون تومان بوده اما هنوز نتیجه ملموسی یافت نشده است بنابراین به دلیل هزینه بالا روند تحقیق و تفحص تاحدودی کاهش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: ما طرحی تحت عنوان حمایت نمایندگان از انگیزه آنان در تحقیق و تفحص ارائه داده بودیم تا بدین وسیله حق کسی تضییع نشود و تبانی صورت نگیرد اما برخی از نمایندگان اعلام کردند که این طرح ممکن است اختیار نمایندگان را کاهش دهد لذا این طرح رد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با بیان اینکه تاکنون نتیجه مثبتی از تحقیق و تفحص را شاهد نبوده ایم، افزود: مادامی که قوانین را تغییر ندهیم، تداوم این شیوه از تحقیق و تفحص بی نتیجه خواهد بود چراکه عمر یک مجلس را می گیرند اما پیآمد مثبتی را ندارد.


دسترسی سریع
بهارستان