بهارستان جمعه ها از ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بهارستان

نقوی حسینی تاكید كرد: مدیران در خصوص مزیت اشتغال روستایی توجیه شوند!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران برداشت دقیقی از اشتغال روستایی ندارند به همین دلیل نسبت به موضوع پرداخت تسهیلات کم توجه هستند.

1397/05/13
|
11:30

حسین نقوی حسینی، نماینده مردم قرچک، ورامین و پیشوا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در برنامه بهارستان رادیو گفت و گو در خصوص ایرادات و مشکلات مصوبه وام اشتغال روستایی، اظهار کرد: زمانی که برنامه های اشتغال در بودجه سنواتی تصویب و برنامه های معاونت توسعه روستایی اعلام شد، در شهرستان ها اقدامات لازم برای جذب اعتبار صورت گرفت.

وی افزود: در شهرستان ها تعاونی زنان روستایی و همچنین بیش از 160 پرونده تولیدات روستایی تشکیل و در کمیسیون های لازم تصویب شد تا تسهیلات لازم در اختیار آنها قرار بگیرد.

نماینده مردم قرچک، ورامین و پیشوا گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم اغلب این طرح ها هنوز به سرانجام نرسیده و ما دریافت کننده ای نداشته ایم این امر بیانگر این است که در روستاها کارهای مقدماتی صورت گرفته اما عملیات لازم در حوزه مالی و پولی انجام نشده است.

نقوی حسینی با بیان اینکه مشکلاتی در روند تامین اعتبار و ارائه خدمات برای وام اشتغال وجود دارد، ادامه داد: دولت اعتبار و منابع مالی لازم را در اختیار بانک ها قرار نداده، در بحث وثایق نیز با کمبود وثیقه مواجه هستیم و همچنین در حوزه کارکرد و برنامه ریزی هم دارای مشکل هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شهرستان های حوزه انتخابیه بنده برای اطلاع رسانی و توجیه در این خصوص صورت گرفته به عنوان مثال در همه روستاها تعاونی های 20 نفره زنان تشکیل شد و در برخی روستاها مراکز تولیدی در چند ماه گذشته فعال شده اند.

وی توضیح داد: مدیران برداشت دقیقی از اشتغال روستایی ندارند به همین دلیل نسبت به این موضوع کم توجه هستند، اگر مدیران توجیه شوند که یک شغل روستایی به گردش سرمایه و اقامت در روستاها کمک می کند قطعا وقت بیشتری برای پیگیری این مسئله اختصاص می دهند.

دسترسی سریع
بهارستان