بهارستان پنجشنبه‌ها از ساعت 17:00 به مدت 60 دقیقه

وجود خلاهای قانونی در عزل نمایندگان متخلف

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: خلاهای قانونی در بحث برخورد با نمایندگان متخلف به جهت عزل آن ها وجود دارد که باید این موارد هر چه سریعتر برطرف شود.

1399/05/26
|
09:24
|

محمود عباس زاده در گفت وگو با برنامه بهارستان رادیو گفت وگو با اشاره به اینکه مجلس در راس همه نهادهای نظام است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در جلسه ویدئو کنفرانس خود با نمایندگان تفقد فرمودند از این مجلس یک مجلس انقلابی نام بردند.

وی با بیان اینکه طبیعتا چنین مجلسی اصلاح را باید از خود شروع کند، گفت: قانون نظارت بر مجلس قبلا تصویب شده و در جلسات هفته گذشته نمایندگان کمیته نظارت بر رفتار نمایندگان مشخص شدند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس گفت: قانونی در مجلس مصوب شده که در نهایت به شفافیت منجر خواهد شد به سلامت مجلس کمک خواهد کرد و کارامدی نظارت بر رفتار نمایندگان را افزایش خواهد داد.

عباس زاده بیان کرد: در جهت نظارت بر رفتار نمایندگان علاوه بر نظارت های درون پارلمان مکانیزم ها و نظارت هایی وجود دارد که می توان به نظارت خود مردم از طریق رسانه ها به ویژه رسانه ملی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: اگر رفتار نماینده ای مصداق جرم باشد باید براساس نظارت هایی که درون مجلس شکل گرفته برخورد لازم انجام شود اما بهترین نظارت خود مردم بوده که در این زمینه رسانه بسیار موثر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم به دنبال شفافیت آرای نمایندگان است، خاطر نشان کرد: عملکرد هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس یازدهم در طول چهار سال آتی ثمر بخش تر از مجلس گذشته خواهد بود.

عباس زاده گفت: اگر وزیری استیضاح می شود و پس از آن عزل می شود برای نمایندگان مجلس هم این سازو کار باید وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد:باید اگر نماینده ای از خط قرمز قانون عبور کرد از صلاحیت قانونی بیافتد و خلع شود که ما از این منظر خلا قانونی داریم که باید این خلاها برطرف شود.

دسترسی سریع
بهارستان