بهارستان پنجشنبه‌ها از ساعت 17:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده مردم زابل درمصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ مانعی به جهت برخورد با نماینده متخلف وجود ندارد

نماینده مردم زابل در مجلس با بیان اینکه شورای نگهبان و مابقی دستگاه‌های نظارتی باید پیوسته نمایندگان را مورد رصد قرار دهند، گفت: مانعی به جهت برخورد با نماینده متخلف وجود ندارد.

1399/06/22
|
14:25
|

حبیب الله دهمرده در مصاحبه با برنامه «بهارستان» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام بسیار خوبی است مشروط بر اینکه آن‌ها به وظیفه ذاتی عمل کنند.

وی افزود: جایگاه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، جایگاه برجسته‌ای بوده چراکه بسیاری از موضوعات را می‌تواند کنترل کند، اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که آنچه در عمل اتفاق می‌افتد با موارد تئوری متفاوت است.

دهمرده با تاکید بر اینکه مانعی به جهت برخورد با نمایندگان متخلف وجود ندارد و شاخص‌ها تعریف شده است، خاطر نشان کرد: شورای نگهبان و مابقی دستگاه‌های نظارتی باید پیوسته نماینده را مورد رصد قرار دهند.

در ادامه این گفتگو، سید کاظم دلخوش با تاکید بر الزامی بودن وجود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، اظهار کرد: عملکرد هیات نظارت بر رفتار نمایندگان هر دوره نسبت به قبل بیشتر می‌شود.

وی افزود: کار هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با قوه قضائیه متفاوت بوده به طوری که کار این هیات درون کنترلی است که عملکرد نمایندگان را شفاف تر می‌کند و نظم بخشی به رفتار نمایندگان می‌دهد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر نماینده‌ای در حوزه نمایندگی خود بخواهد صحبتی داشته باشد، مصونیت دارد، اما اگر در غیر حوزه نمایندگی خواست عملکردی خلاف قوانین کشور داشته باشد با قوه قضائیه روبرو خواهد بود.

وی تصریح کرد: به نظر بنده عده‌ای از نمایندگان شانیت ورود به مجلس را ندارند با آنکه مردم به آن‌ها رای داده‌اند، چراکه برخی از نمایندگان جرات و شجاعت لازم را برای بیان حقایق ندارند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم در خاتمه تعدد دستگاه‌های نظارتی در کشور را یک آسیب جدی تلقی کرد.

دسترسی سریع
بهارستان