صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه ها از ساعت 18:00 به مدت 45 دقیقه

مدیرعامل خبرگزاری بسیج درباره برنامه های راهبردی بسیج برای مقابله با آفند سایبری دشمن بیان کرد: یکی از مهمترین فعالیت های بسیج شبکه ملی اطلاعات است که نزدیک به 5سال است روی آن سرمایه گذاری می کند.

برنامه آینه داران بصیرت با موضوع پدافند سایبری دشمن و نقش بسیج در مقابله با آن، با حضور دکتر سید حسین علوی مدیرعامل خبرگزاری بسیج از رادیو گفت‌وگو به روی آنتن رفت.

علوی در گفت‎وگو با برنامه آینه داران بصیرت با ذکر نمونه هایی از حملات و آفندهای دشمن در حوزه سایبری بیان کرد: دشمنان با استفاده از روش های مختلف از جمله عوامل داخلی برای ایجاد عملیات جنگ روانی تلاش می کنند.

این کارشناس فضای مجازی به راه های مقابله با آفند سایبری دشمن اشاره کرد و گفت: اولین گام در پدافند سایبری شناخت تشکیلات این آفند و عوامل پشت پرده آن و به تعبیری شناسایی جبهه دشمن و سران آن است، مرحله بعدی نیز روشنگری و تبیین درست برای مردم از طریق تولید محتواست.

مدیرعامل خبرگزاری بسیج ادامه داد: در گام های بعدی بایستی از حاکمیت مطالبه صورت گیرد تا با کسانی که کالاهای فرهنگی مضر به کام جامعه می ریزند قاطعانه برخورد کند و راه نفود آنها به افکار عمومی را ببندد و اگر این اتفاق نیفتد، انقلاب با خطر جدی مواجه خواهد شد.

این کارشناس فضای مجازی در مصاحبه با رادیو گفت‎وگو با ابراز تاسف از آفند دشمن در فضای فرهنگی خصوصا در حوزه سایبر تاکید کرد: بایستی از جوانان مومن انقلابی که برای مبارزه با جبهه دشمن تولید محتوای مفید می کنند حمایت مالی صورت گیرد تا این تولید محتوا تقویت شود.

علوی در ادامه با اشاره به اقدامات بی توقع بسیج در عرصه پدافند سایبری اظهار داشت: در جایی که حمایت مالی نیز صورت نگیرد بسیجی در میدان حضور دارد چرا که نیت او مادی نیست و برای مبارزه با جبهه دشمن از جان خود می گذرد.

مدیرعامل خبرگزاری بسیج درباره برنامه های راهبردی بسیج برای مقابله با آفند سایبری دشمن گفت: یکی از مهمترین فعالیت های بسیج در این عرصه شبکه ملی اطلاعات است که نزدیک به 5سال است روی آن سرمایه گذاری می کند اما عده ای در کشور نمی خواهند این شبکه پا بگیرد.

این کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات می تواند تمام توطئه های دشمن را خنثی کند توضیح داد: لذا از اولین اقدامات مهم بسیج در این راستا تولید یک دیتابیس بسیارعظیم برای پشتیبانی از شبکه ملی اطلاعات تحت عنوان شبکه شباب است.

علوی با بیان اینکه گستره این شبکه ملی ایجاد شده در بسیج در میان خود بسیجیان است تاکید کرد: برای توسعه آن به سطح ملی ضرورت دارد دولت پشتیبانی کند و به این باور برسد که کشور نیازمند یک شبکه ملی اطلاعات است براین مبنا یا زیر ساخت آن را ایجاد کند و یا از زیرساخت ملی بسیج استفاده و آن را بهینه سازی کند.

مدیرعامل خبرگزاری بسیج در گفت‎وگو با برنامه آینه داران بصیرت مطرح کرد: حمایت مادی و معنوی از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای پیام رسان داخلی گام دیگر دولت است که تاکنون حمایتی صورت نگرفته است.

علوی با تاکید براینکه بسیج در حد وسع خود در این حوزه گام های موثری برداشته خاطرنشان کرد: اگر توسعه شبکه ملی و حمایت از نرم افزارهای داخلی توسط دولت انجام گیرد، با تکمیل این چرخه و با تولید محتوا به دست بسیجیان می توان پاسخ پدافندی مقتضی به آفند دشمن داد.

مرتبط با این خبر

  • رصد و برخورد عالمانه بسیج در مقابله با جنگ نرم دشمن