صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

زهتابچیان گفت: این فیلم هیچ ارتباطی با مسئله برجام که برخی مطرح می کنند ندارد.

ویژه برنامه "سودای سیمرغ" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی فیلم های جشنواره فیلم فجر و با حضور علیرضا زهتابچیان کارگردان "دیدن این فیلم جرم است" روانه آنتن شد.

زهتابچیان در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: حدس می زدیم که فیلم باحرارتی باشد اما انتظار ایجاد تا این حد حساسیت را در مخاطبان نداشتیم.

کارگردان "دیدن این فیلم جرم است" افزود: قصه این فیلم مربوط به 13 سال قبل بود و بیشتر درد عدالت طلبانه داشت که ما آن را در بستر سیاست، دراماتیزه کردیم تا کنش و واکنش های کاراکترها در سطح تعارض بالاتری قرار گیرد.

وی گفت: این فیلم هیچ ارتباطی با مسئله برجام که برخی مطرح می کنند ندارد. موقعیت نمایشی فیلم با آژانس شیشه ای واحد است اما واقعا آژانس شیشه ای مد نظر ما نبود و اگر شباهتی با این فیلم دارد شاید به این خاطر است که از نظر ذائقه فرمی با آقای حاتمی کیا همزادی دارم.

زهتابچیان در مصاحبه با رادیو گفت و گو یادآور شد: من به مقوله اخلاق اعتقاد بیشتری دارم تا سیاست چراکه اخلاق پایه همه اضلاع و امور بشری است. فرماسیون و کیفیت فنی فیلم برایم خیلی مهم بود اما ما در شرایط جنگی این فیلم را ساختیم و از همه طرف در فشار قرار گرفتیم و از مجوزها و امکانات و تجهیزات محروم بودیم.

کارگردان "دیدن این فیلم جرم است" ابراز داشت: بستر این فیلم مربوط به برخی ارگان ها بود اما همان ها مخالف کار بودند و کمکی هم نکردند و ما دست تنها جلو رفتیم.

مرتبط با این خبر

  • "دیدن این فیلم جرم است" نمونه یک نقد درون گفتمانی است

  • "دیدن این فیلم جرم است" ضد منافع ملی و ارزشهاست

  • رضایت 80 درصد مخاطبان از "دیدن این فیلم جرم است"

  • «دیدن این فیلم جرم است» کام مخاطب را تلخ می کند