سودای سیمرغ شنبه تا جمعه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

سوداي سيمرغ

حسن آزاد دل: افشاگری فرامرز قریبیان از سالی که خودش داور جشنواره بود

کارشناس و منتقد سینما بیان کرد: فرامرز قریبیان از سالی که خودش داور بود افشاگری کرد و رسماً اسم دبیر جشنواره آن دوره را گفت.

1398/11/20
|
14:48

ویژه برنامه "سودای سیمرغ" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی فیلم های جشنواره فیلم فجر و با حضور محسن آزاد دل و بابک جوادی از کارشناسان و منتقدان سینما از محل پردیس سینمایی ملت روانه آنتن شد.

آزاد دل در ابتدا با اشاره به حذف فیلم " روز بلوا " از جام حذفی و باقی ماندن تنها شش فیلم در بخش آراء مردمی بهترین فیلم جشنواره گفت: ابراهیم حاتمی کیا همانطور که پیش بینی می کردیم روز جمعه اعتراضش را اعلام کرد و آراء مردمی را کاملاً مهندسی شده دانست.

کارشناس و منتقد سینما با اشاره به خداحافظی فرامرز قریبیان از سینمای ایران به دلیل ناملایمت های سینما افزود: این بازیگر یک افشاگری هم از سالی که خودش داور بود کرد و رسماً اسم دبیر جشنواره آن دوره را گفت.

همچنین در ادامه این ویژه برنامه رادیویی، جوادی گفت: فضای نشست خبری به بحث و جدل های حاشیه ای کشیده شد و موضوع مهم نشست خبری روز جمعه دبیر جشنواره یکی از دوره ها یعنی آقای رضا داد بود. در این دوره جایزه بهرام رادان در لحظه آخر عوض شده بود و نهایتاً مهرجویی و علی نصیریان با دعوا موفق به گرفتن جایزه بهرام رادان شدند. این اتفاقات نشان می دهد که در جشنواره و داوری ها فضاهایی می توانند به عنوان عوامل پشت پرده جوایز را تغییر دهند.

این کارشناس و منتقد سینمایی درخصوص اعتراض حاتمی کیا به مهندسی بودن آراء مردمی جشنواره بیان داشت: شائبه هایی درباره دو دفتر پخش وجود دارد، دو فیلم که در دفاتر پخش به طور خاص هستند همچنان جزو آراء برگزیده اند و رقابت تنگاتنگی دارند.

دسترسی سریع
سودای سیمرغ