سودای سیمرغ شنبه تا جمعه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

سوداي سيمرغ

از رادیو گفت و گو بشنوید؛ اختتامیه جشنواره فیلم فجر همراه با "سودای سیمرغ"

همزمان با یوم الله 22 بهمن برنامه "سودای سیمرغ" با پخش اختتامیه جشنواره فیلم فجر مخاطبان را همراهی می کند.

1398/11/21
|
15:30

به گزارش رادیو گفت و گو، جشنوارهٔ فیلم فجر مهمترین جشنوارهٔ سینمایی ایران است که از سال 1361 تاکنون هر سال در دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی و از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه در تهران برگزار می‌ شود.

جشنواره فجر تا سال 1374 فقط به تولیدات سالانهٔ سینمای ایران می‌پرداخت، اما از سال 1374 جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و علاوه بر سینمای ایران، در بخش بین‌الملل به بررسی فیلم‌هایی از سینمای جهان می‌پردازد.

در بخش‌های رقابتی این جشنواره، شرکت کنندگان برای کسب جایزهٔ مخصوص که "سیمرغ بلورین" نام دارد با هم رقابت می‌کنند. دیپلم افتخار و لوح زرین از دیگر جوایز این جشنواره می‌باشند.

طی سالیان اخیر مسابقه‌های سینمای مستند، فیلم کوتاه و مسابقه مواد تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی نیز به بخش‌های سینمای ایران اضافه شده‌است.

در همین راستا رادیو گفت و گو طبق روال سنوات قبل با برنامه "سودای سیمرغ" به نقد و بررسی جشنواره های فیلم، تئاتر و موسیقی با هدف جریان شناسی سینمای کشور با حضور منتقدین و سینماگران می پردازد.

این برنامه بیست و دوم بهمن ساعت 20:00 با پخش اختتامیه جشنواره فیلم فجر روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو را همراهی می کند.

علاقمندان می‌توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
سودای سیمرغ