صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت 18:45 به مدت 15 دقیقه

حجت الاسلام تویسرکانی گفت: حضور طلاب در یادمانها و زیارتگاه ها، برنامه پرسش و پاسخ، روضه خوانی، مشاوره، ارشاد، نمازهای جماعت و پاسخگویی به سوالات شرعی از اقدامات فرهنگی حوزه نمایندگی در زمینه راهیان نور است.

ویژه برنامه " زیارت معرفت " رادیو گفت و گو با موضوع گزارشی از کاروان راهیان نور و با حضور حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی نماینده ولی فقیه در بسیج به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام تویسرکانی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: راهیان نور یکی از بزرگ ترین سرمایه های حفظ انقلاب و از عوامل ماندگاری انقلاب و تفکر انقلابی محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در بسیج با اشاره به اینکه صفر تا صد حرکت راهیان نور فرهنگی و معنوی است افزود: درست است که راهیان نور آثار سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی را به همراه خود دارد اما اصل این حرکت یک حرکت فرهنگی است.

این مقام مسئول گفت: حوزه نمایندگی ولی فقیه در عرصه راهیان نور نسبت به عرصه های دیگر فعال تر است. با توجه به حساسیت شدیدی مقام معظم رهبری به اصالت روایت های که از سوی راویان در سرزمین های راهیان نور منتشر می شود و همچنین عدم بدعت و تحریف در روایات دفاع مقدس لذا عمده اقدامات ما مربوط به تأیید محتواست.

حجت الاسلام تویسرکانی در برنامه " زیارت معرفت " رادیو گفت و گوبا بیان اینکه مأموریت حوزه نمایندگی در زمینه تأیید محتوا مربوط به روایت راویان و کتابهای دفاع مقدس است افزود: علاوه براین، نظارت های عمومی به معنای رصد آسیب ها و معایب این حرکت ملی، مردمی و انقلابی در حوزه بهداشت، امنیت، ایاب و ذهاب و نحوه اجرای آئین نامه ها نیز از دیگر مأموریت های حوزه نمایندگی ولی فقیه در بسیج به شمار می رود.

نماینده ولی فقیه در بسیج با اشاره به دیگر وظایف این نهاد برای حرکت راهیان نور در کشور گفت: ما مجموعه وسیعی به نام بسیج طلاب داریم و هزاران طلبه در حوزه راهیان نور فعالیت می کنند.
حضور طلاب در یادمان ها و زیارت گاه ها، برنامه های پرسش و پاسخ، روضه خوانی، مشاوره، ارشاد، نمازهای جماعت و پاسخگویی به سوالات شرعی از جمله اقدامات فرهنگی است که حوزه نمایندگی در زمینه راهیان نور انجام می دهد.

وی بیان داشت: بسیج طلاب تقریباً در همه کاروان ها و اتوبوس های راهیان نور حضور دارد و اکثر کاروان ها از حضور طلاب بسیجی بهره مند هستند.

حجت الاسلام تویسرکانی همچنین به تلاش حوزه نمایندگی ولی فقیه برای ایجاد وحدت، همدلی، صمیمیت و معنویت و هم افزایی بین دست اندرکاران این عملیات بزرگ ملی اشاره کرد و گفت: دلجویی و تقدیر و تشکر از فعالان این حوزه و برطرف کردن کدورت ها و اختلافات سلیقه ای احتمالی در این مسیر از دیگر اقدامات این سازمان است.

مرتبط با این خبر

  • اجرای نمایش های جذاب فرهنگی و رزمی در مناطق راهیان نور

  • حضور مداحان و سخنرانان کشوری و برجسته در مناطق راهیان نور

  • برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی برای نوجوانان در مناطق راهیان نور

  • پیروزی های آینده ملت ایران وابسته به فهم تاریخ دفاع مقدس است +صوت

  • همه یادمان های دفاع مقدس در مناطق راهیان نور پاک سازی شده اند

  • راهیان نور بهترین بستر برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس است

  • راهیان نور میزبان بازدیدکنندگان از کشور امریکا

  • راهیان نور نقش سازنده ای در شکل گیری روحیات نسل جوان دارد

  • راهیان نور روحیه حفظ ارزش های انقلاب را در مردم تقویت می کند

  • روایتی خواندنی از شهیدی که نماز صبحش قضا شده بود