سوفیا سه شنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

ایمان دارای دو وجه شامل طنین قدسی و آهنگی الهی است

سالاری با اعلام اینکه ایمان دارای دو وجه شامل طنین قدسی و آهنگی الهی است، خاطرنشان کرد: این مسئله ناظر بر پیروان و مذاهب اربعه اهل سنت اعم از حنفی، شافعی، مالکی و حنبلی است.


1399/06/19
|
11:41
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ عثمان سالاری با حضور در برنامه "سوفیا" با درود و سلام بر روح شهدا و امام شهدا و آرزوی طول عمر بابرکت برای مقام معظم رهبری اظهار کرد: اباعبدالله الحسین(ع) گوهری درخشان و تابناک در تاریخ بشریت و ریحانه‌ای معطر از خاندان رسول الله(ص) هستند.

وی حضرت امام حسین(ع) را گل سرسبد خلقت و نگین معرفت حق و نیز موجب فخر مسلمین و بشریت خواند و تصریح کرد: سیدالشهدا(ع) نه تنها درس شهامت و شهادت و حریت و آزادی و آزادگی را به همگان آموختند، بلکه آموزگار آدمیت و انسانیت بودند و برجسته ترین چهره معرفتی جهان‌اند.

سالاری عشق به امام حسین(ع) را عشق به همه زیبایی‌ها و عشق به خداوند بعنوان وجود مطلق دانست و ایشان را برترین مخلوقِ خداوند نامید و افزود: حب و محبت، علقه و علاقه و اعتقاد و التزام عملی اهل سنت به ائمه اطهار(ع) و خاصه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) یک امر جوهری است؛ چراکه حب و محبت و اعتقاد به اهل بیت(ع) مطابق با اصول و مبانی و باورهای فکری و اساسی اهل سنت جزو ارکان ایمانی آن‌ها محسوب می‌شود.

این استاد دانشگاه در حوزه تقریب مذاهب ادامه داد: اهل سنت اعتقاد و التزام عملی به اهل بیت(ع) دارند که در غیر اینصورت، ایمانشان مخدوش است و اگر ایمان مخدوش باشد، اصل مسلمانی مورد شک قرار می‌گیرد.

سالاری با اعلام اینکه ایمان دارای دو وجه شامل طنین قدسی و آهنگی الهی است، خاطرنشان کرد: این مسئله ناظر بر پیروان و مذاهب اربعه اهل سنت اعم از حنفی، شافعی، مالکی و حنبلی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر یک اهل سنت در نماز خود بر نبی مکرم اسلام(ص) و آل ایشان درود نفرستد، نماز او ناقص است و به گمان بنده اگر اعتقاد و باورِ یک اهل سنت به ائمه اطهار(ع) عمیق تر و وسیع تر از یک شیعه نباشد، کمتر نیست؛ چراکه این اعتقاد و حب و علاقه جزو خطوط قرمز اعتقادیِ اهل سنت است.

سالاری با ابراز تاسف از نبود شناخت جامع و کامل نسبت به مبانی اعتقادی اهل سنت اظهار کرد: گروه‌های خلق الساعه و مسلمان نما نظیر داعش و وهابیت که هیچ ربط و نسبتی به اهل سنت ندارند، به همان میزان که با شیعه مخالف‌اند، با شدت و غلظت بیشتری با پیروان مذاهب اهل سنت(ع) موضع دارند و عقاید مردم را دچار خلط مبحث می‌کنند.

این استاد دانشگاه مذاهب اسلامی سیدالشهدا(ع) را مایه مجد و عظمت مسلمین دانست که همچون مشعلی فروزان بر تارک تاریخ درخشش دارند و اعتقاد به ایشان را جزو اصول مفروض و اعتقادی اهل سنت عنوان کرد.

دسترسی سریع
سوفیا