صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

دکتر مرضیه انصاری گفت : ما در سازمان بسیج جامعه ی زنان در دو عرصه فعالیت داشتیم که عرصه ی اول مبحث فرهنگ سازی و توجیه عموم بانوان در کل کشور بود زیرا مصرف کنندگان عمده و نیز مدیر داخلی خانه بانوان هستند.

دکتر مرضیه انصاری،مدیر کارآمدی و سازندگی سازمان بسیج جامعه ی زنان کشور در گفتگو با برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو با موضوع بررسی نقش زنان در توسعه و تحکیم اقتصاد مقاومتی گفت:ما در سازمان بسیج جامعه ی زنان در دو عرصه فعالیت داشتیم که عرصه ی اول مبحث فرهنگ سازی و توجیه عموم بانوان در کل کشور بود زیرا مصرف کنندگان عمده و نیز مدیر داخلی خانه بانوان هستند.

وی افزود: بانوان کشور از لحاظ مصرف خانواده را جهت می دهند لذا با تلاش در حوزه ی فرهنگی و آشنایی بانوان با موانع تحقق اقتصاد مقاومتی،ساماندهی مسیر مصرف و نیز تشریح شرایط بغرنج اقتصادی اکنون کشور موجب تقویت اقتصاد مقاومتی خواهد شد.

مدیر سازندگی سازمان بسیج زنان کشورمان در برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو اذعان کرد: بسیج جامعه ی زنان با ایجاد کارگاه های مختلف و ورود به حوزه ی رسانه ای در این خصوص سرمایه گذاری کرده است لذا عمده ی فعالیت ما در داخل کارگاه هایی است که در پایگاه های بسیج در کل کشور فعال می باشد.

انصاری با بیان اینکه ما در کارگاه های بسیج جامعه ی زنان آنان را با مباحث مختلف اقتصاد مقاومتی آشنا می کنیم تصریح کرد: اصلاح الگوی مصرف در خانواده یکی از آن مباحث مهمی است که در این کارگاه ها مورد توجه قرار می گیرد چرا که خانواده های ایرانی در استفاده از نان،آب و گاز یکی از پر مصرف ترین مردمان جهان هستند که در نوع خود برای اقتصاد ایران کاملا مضر است.

وی در ادامه بیان داشت: در حوزه ی تولید ملی در موقعیتی هستیم که دچار بحران ارزی شده ایم لذا مصرف کالای داخلی در چنین شرایطی برای ما فعالیتی استراتژیک محسوب می شود.

مدیر کارآمدی و سازندگی سازمان بسیج جامعه ی زنان ایران مصرف کالای ایرانی را موجب گردش مالی صحیح در کشور و حفظ حقوق کارگران دانست و تصریح کرد: ما سعی کردیم همه ی این مباحث را در کارگاه های ویژه ای که بر پا کرده ایم برای عموم بانوان تشریح کنیم ضمن آنکه در عرصه ی اقتصاد اسلامی(که کاملا مغفول باقی مانده است) سعی بر آن داریم تا مفهوم رزق و برکت را دوباره احیاء کنیم.

همچنین دکتر پروانه سلحشوری،عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این باره ضمن اشاره به نقش کلیدی و انکارناپذیر زنان در جامعه ی ایرانی،دعوت به صرفه جویی و بهینه مصرف کردن در شرایط سخت اقتصادی کشور را تا حدودی ناعادلانه توصیف کرد و به رادیو گفت و گو گفت: مردم ما ناچار اند با حداقل ها و سختی ها دست و پنجه نرم کنند چرا که چاره ای جز این ندارند.

وی ضمن اشاره به بانوی سیستانی کارآفرین و برنده ی جایزه ی جهانی (در رشته ی سوزن دوزی) تصریح کرد: این خانم توانسته است با بکارگیری ابزارها و مواد اولیه ی داخلی عرصه ی جهانی را فتح کند ضمن آنکه تعداد زیادی را هم صاحب شغل کرده است لذا من فکر می کنم اگر تعاریف گسترده تری از زنان و تولید در کشور ارائه شود قطعا چنین نمونه هایی در کشور کم نیست و بزودی در مسیر توسعه ی اقتصاد ایران ظهور خواهند کرد.

برنامه ی پرسمان هر روز ساعت 13:15 از شبکه ی رادیویی گفتگو پخش خواهد شد.

فایل صوتی این برنامه از طریق تارنمای شبکه ی گفتگو قابل دریافت است.

مرتبط با این خبر

  • مکانیزه بودن کشاورزی شاهراه کاهش ضایعات تولید است

  • تعیین تکلیف واحد های تولیدی مشکل دار با هدف رونق بخشی

  • مدیریت هدفمند واردات در راستای حفظ تراز مثبت تجاری

  • مردم می توانند بودجه دستگاه ها را به چالش بکشند!

  • تحلیل راهکارهای کاهش ضایعات کشاورزی از طریق فناوری

  • الگوی دفاع مقدس در مقابله با تهدیدات اقتصادی

  • بررسی الگوی جهاد سازندگی و اقتصاد مقاومتی

  • نقش زنان در توسعه و تحکیم اقتصاد مقاومتی

  • اصناف، 6 و نیم میلیون شغل در کشور ایجاد کرده است

  • خودباوری و توانمندی های علمی بومی سازی و دانش بنیان