زمین 360 درجه پنجشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

زمين 360 درجه

یك نماینده مجلس گفت: موضوع پسماند در استان های شمالی به مرز بحران رسیده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تمامی اقدامات و کارهای دولتی و قانونی زمانی تاثیرگذار خواهند بود که مشارکت های مردمی در حوزه ی زیست محیطی به حداکثر مطلوب خود برسد.

1396/09/28
|
15:45
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی زباله و بازیافت و چالش های آن و سرقت زباله و زباله های بیمارستانی، با حضور دکتر منوچهر جمالی (عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر منوچهر جمالی با اشاره به این که موضوع پسامد و زباله امروزه یکی از مهم ترین مسائل موجود در کشور است، گفت: در حالت کلی در حوزه ی پسماند زباله های کشور خلا قانونی وجود ندارد، به طوری که موضوعات فرهنگ عمومی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار و پیشرفت یا عدم پیشرفت کیفیت پسماند در کشور به شمار می آیند.

وی با اشاره به نقش موثر مشارکت های مردمی در ارتقای سطح کیفی پسماند در کشور، اظهار داشت: تمامی اقدامات و کارهای دولتی و قانونی زمانی تاثیرگذار خواهند بود که مشارکت های مردمی در حوزه ی زیست محیطی به حداکثر مطلوب خود برسد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به معضل پسماند و زباله در استان های شمالی کشور، عنوان کرد: به دلیل بالا بودن سطح آب در استان های شمالی کشور، معضل پسماند و زباله با شاخص های بحرانی پیش می رود.

وی همچنین در ادامه افزود: آلودگی آب های زیرزمینی و آب های سطحی از جمله مهم ترین مشکلاتی هستند که استان های شمالی کشور را درگیر کرده است، به طوری که حجم این مشکلات از معضل به گره های زیست محیطی مبدل شده است.

دکتر منوچهر جمالی با اشاره به جنبه های اجرایی قوانین حوزه ی پسماند در کشور، توضیح داد: بدون شک سازمان محیط زیست به تنهایی از پس اجرای تمامی قوانین مصوب در حوزه ی پسماند های شهری بر نخواهد آمد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: مشارکت مردم در حوزه ی پسماندهای شهری بر اساس چهارچوب و استراتژی تعیین شده از سوی مجلس شورای اسلامی می تواند بخش عمده ای از مشکلات حوزه ی پسماند و زباله را درکشور بر طرف کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی همواره آمادگی لازم و کاکل را برای رفع خلاهای قانونی در حوزه ی پسماند را دارد.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
زمین 360 درجه