زمین 360 درجه پنجشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

زمين 360 درجه

رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنایع بازیافت كشور : صنعت بازیافت آینده جهان را می سازد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنایع بازیافت کشور معتقد است به زودی منابع تمام می شود و این صنعت بازیافت است که آینده جهان را می سازد.

1396/10/02
|
10:07
|

غلامی رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنایع بازیافت کشور درمصاحبه با برنامه "زمین 360 درجه" رادیو گفت و گو درباره موضوع پسماند گفت: زندگی بشر با پسماند همراه است. پسماند چیز بدی نیست. آن چه که اهمیت دارد چگونگی رفتار با آن وعواقبی است که برای انسان دارد. صنعت بازیافت آینده جهان است. منابع به زودی تمام می شود اگر به صورت علمی به پسماند نگاه کنیم به ارزش آن پی می بریم.

غلامی افزود: جالب است بدانید خطر حجم بالای پسماندها در شمال کشور به اندازه آلودگی هوای تهران نیست. در پسماندهای صنعت پتروشیمی موادی وجود دارد که بسیار خطرناک وسرطان زاست. این مواد در اطراف شهرها هستند که از طریق هوا به همه جا منتقل می شود. لازم است بر روی پسماندهای صنعتی تمرکز کرد.

او ادامه داد: ازسال 83 هزینه پسماند بر روی قیمت کالاها گذاشته شد و قرار شد این هزینه به صندوق ملی محیط زیست واریز شود. درسال های اخیر این هزینه به نیم در هزار رسیده است. به طور مثال اگر یک خودرو را 20 میلیون فرض کنیم هزینه پسماند آن 10 هزار تومان می شود که اصلا منطقی به نظر نمی رسد.

دسترسی سریع
زمین 360 درجه