زمین 360 درجه پنجشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

زمين 360 درجه

در زمین 360 درجه بشنوید؛ ویژه برنامه روز جهانی کاهش اثرت بلایای طبیعی

برنامه زمین 360 درجه، بیست و پنجم مهر با هدف بررسی روز جهانی کاهش اثرت بلایای طبیعی تقدیم مخاطبان می شود.

1398/07/24
|
18:00

به گزارش رادیو گفت و گو، طبیعت و محیط زیست موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع، عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می‌آید.

این سرمایه نعمتی است که به امانت در اختیار انسان قرار گرفته و با توجه به اهمیت موضوع باید توجه خاصی به آن نمود، از این‌رو، برنامه زمین 360 درجه با مباحث مرتبط با محیط‌زیست، نگرانی‌ها، برنامه‌ها و چالش‌های حوزه‌های مختلف محیط زیست از رادیو گفت و گو تقدیم مخاطبان می شود.

این برنامه که روزهای پنجشنبه ساعت 10 به مدت 60 دقیقه روی موج اف ام ردیف 103/5 مگاهرتز از رادیو گفت و گو تقدیم علاقه مندان می شود، بیست و پنجم مهر با هدف بررسی روز جهانی کاهش اثرت بلایای طبیعی تقدیم مخاطبان می شود.

حسام شمشیری(رییس اداره خطر پذیری سازملن مدیریت و بحران شهر تهران)، محسن عروجی مقصودلو(مدیریت بحران استان قم) و سید الهام عزیزی(دبیرکارگروه مخاطرات زیست محیطی و رییس گروه تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست)از مهمانان این هفته برنامه هستند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 22 دسامبر 1989 میلادی با تصویب قطعنامه ای چهارشنبه دوم اکتبر را روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی نامگذاری نمود. شعار روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی امسال کاهش اثرات بلایای طبیعی در مدارس می باشد که بر اهمیت حفظ سلامتی کودکان و تشریک مساعی آنان در مبارزه و آمادگی آنان در کاهش اثرات بلایای طبیعی تاکید دارد.

لزوم آموزش کودکان بعنوان آسیب پذیر ترین قشر بهنگام رخداد بلایای طبیعی، آشنایی، هشدار و رویارویی با خطرات آن امری ضروری بشمار می آید. آموزش به کودکان و نوجوانان بعنوان آینده سازان فردا بهترین و اصولی ترین روش برای کاهش اثرات رخدادهای طبیعی است.

در کنار آن مقاوم سازی مدارس و ساختمان های آموزشی نیز لازم است. در خلال دهه گذشته حوادث طبیعی جان بیش از شصد هزار نفر که اکثر آنها در کشورهای در حال توسعه بودند را گرفت.

علاقمندان می‌توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
زمین 360 درجه