دوباره ایران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو گفت و گو

دوباره ايران

جهانگیری در مصاحبه با رادیو گفت و گو: ایجاد ارزش افزوده در صنعت با بکارگیری فناوری نانو

مسئول منطقه ویژه علم و فناوری استان آذربایجان شرقی گفت: یکی از اهداف شبکه فناوری نانو سوق دادن متخصصان این حوزه به سمت اقتصاد نانوست تا با تولید محصول، ارزش افزوده ایجاد کنند.

1396/11/04
|
11:22
|

علی جهانگیری مسئول منطقه ویژه علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، در برنامه دوباره ایران رادیو گفت و گو در خصوص توسعه، پیشرفت و آبادانی جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی در حوزه نانو فناوری، اظهار کرد: برای ساماندهی کردن این حوزه فعالیت های هدفمندی را در این زمینه انجام داده ایم و دراین راستا شبکه فناوری نانو را در استان تشکیل داده ایم.

وی افزود: وظیفه این شبکه ایجاد ارتباط و پیوند بین اساتید و دانشجویان و فعالان این حوزه است که در واقع این امر یکی از اقدامات برجسته ای است که در 4 سال گذشته در این استان انجام شده است و با این اقدام فعالان این حوزه یکدیگر را می شناسد و پروژه های مشترک را پیگیری می کنند.

مسئول منطقه ویژه علم و فناوری استان آذربایجان شرقی بیان کرد: یکی از اهداف این شبکه این است که متخصصان را به حوزه فناوری و اقتصاد نانو سوق بدهیم تا با ورود آنها به این حوزه و انجام فعالیت و تولید محصول بتوانند ارزش افزوده ای ایجاد کنند.

جهانگیری در خصوص میزان درآمد از اقتصاد نانو در سطح استان ادامه داد: به دلیل اینکه از کارگاه های صنعتی به صورت تفکیکی آماری نداریم، بنابراین نمی توان به طور دقیق میزان درآمد حاصل از تولیدات نانو را اعلام کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فعالیت هایی در خصوص تولید رنگ، بازیافت پلاستیک، پنل های خورشیدی در حوزه نانو عملیاتی شده اند و به تولید محصول و فناوری منجر شده است.

مسئول منطقه ویژه علم و فناوری استان آذربایجان شرقی در خصوص آینده و هدف شبکه فناوری نانو این استان گفت: هدف گذاری ما راه اندازی کسب و کارهای نانویی در استان بوده است و درصدد آن بودیم که از بحث های تئوری و مقالات خارج شده و به سمت اقدامات عملیاتی و اجرایی پیش برویم.

جهانگیری در پایان تاکید کرد: تبریز یکی از شهرهای قدیمی و صنعتی کشوراست و پتانسیل های زیادی در صنعت این استان برای جذب فناوری های حوزه نانو داریم و در جلسات با اساتید این حوزه تلاش می کنیم که بین آنها و صنعت استان ارتباط برقرار کنیم، زیرا صنعت با به کارگیری نانو ارزش افزوده بیشتری را در زمینه تولید محصولات مختلف ایجاد خواهد کرد.

دسترسی سریع
دوباره ایران