دوباره ایران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو گفت و گو

دوباره ايران

رزمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو: حضور چشمگیر گروه های جهادی در استان آذربایجان شرقی

مسئول بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی گفت: با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی 170 واحد مسکونی با کمترین هزینه برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در استان احداث شده است.

1396/11/19
|
08:38
|

جعفر رزمی، مسئول بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی، در برنامه دوباره ایران رادیو گفت و گو در خصوص توسعه، پیشرفت و آبادانی در جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی در حوزه بسیج سازندگی، اظهار کرد: بسیج سازندگی در حوزه های مختلفی فعالیت دارد و در استان ما نیز کارهای زیادی در بحث سازندگی انجام داده است.

وی افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی تکیه عمده سازمان بسیج سازندگی بر روی استفاده از ظرفیت ها و توانمندی ها در بخش های مختلف استان آذربایجان شرقی بوده به عنوان مثال ما در بخش تامین امنیت غذایی با ارائه کلاس های مشاوره ای، ارائه تسهیلات، کمک به بازاریابی و ایجاد زنجیره بین افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، ورود پیدا کرده ایم.

رزمی بیان کرد: در قالب انعقاد تفاهم نامه های مختلف با دستگاه های اجرایی برای تسهیل صدور مجوزها کارهایی انجام گرفته که در این راستا با مجموعه علوم پزشکی، محیط زیست و جهاد کشاورزی قراردادهایی منعقد شده که صدور مجوز برای افرادی که می خواهند به هریک از این عرصه ها ورود پیدا کنند، راحت تر شود.

مسئول بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال نزدیک به 600 واحد با استفاده از ظرفیت تسهیلات و آموزشی بسیج سازندگی ایجاد شده و در این راستا برای 800 نفر در استان اشتغالزیی کرده ایم.

وی ادامه داد: در مباحث محرومیت زدایی کارهای خیلی خوبی توسط گروه های جهادی استان انجام شده که به عنوان مثال با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی 170 واحد مسکونی با کمترین هزینه برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد احداث شده است.

رزمی تصریح کرد: در روستاها نزدیک به 47 مسجد احداث و تعمیر شده است و همچنین زمین ورزش نیز ساخته و هشت گلزار شهدا در روستاهای استان ساماندهی شده و در بحث کانال کشی و مخزن انتقال آب در روستاهای مختلف فعالیت هایی صورت پذیرفته است.

مسئول بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی توضیح داد: امسال در قالب اردوهای جهادی یک و سه روزه اقشار متخصص، هفت روزه بسیج مساجد و محلات و 10 روزه دانش آموزی و دانشجویی موفق شدیم نزدیک به 134 هزار و دویست را نفر را در طول تعطیلات تابستان و ایام عید بکار بگیریم که در این راستا 150 تیم پزشکی در نقاط مختلف استان ارائه خدمات دادند و 108 گروه جهادی نیز به خدمات مختلف در سطح استان پرداختند.

وی در پایان گفت: در بحث زلزله کرمانشاه نیز نیروهای بسیج استان آذربایجان شرقی ازهمان روزهای اول در منطقه مستقر شدند و در شهرستان ثلاث باباجانی تقریبا 15 روستا را تحت پوشش قرار دادند و توانستیم کانالی بین کمک های مردمی در استان و منطقه زلزله زده ایجاد کنیم.

دسترسی سریع
دوباره ایران