از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو

همگام با شعار سال

محمدجواد ظریف در مصاحبه با رادیو گفت و گو مطرح كرد: تلاش وزات خارجه برای تسهیل ورود کالاهای ایرانی به بازارهای بین المللی

وزیر امور خارجه بیان داشت: ما در وزارت خارجه کشور تلاش داریم تا ورود کالاهای ایرانی را به بازارهای بین المللی تسهیل کنیم.

1397/01/20
|
09:15

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دولت یازدهم و دوازدهم در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو پیرامون شعار مطرح شده در سال جدید از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: امیدوارم امسال سال سربلندی برای ملت عزتمند ایران باشد.

وی افزود: ما در وزارت امور خارجه در خدمت مردم هستیم تا بتوانیم نقش کوچکی در بهبود وضعیت مردم ایفا کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه سربلندی ایرانیان و کسب منافع حداکثری کشور در عرصه بین الملل با انسجام و وحدت ملی و امید به آینده محقق می شود گفت: امیدوارم همه مردم به آینده خود امیدوار باشند و بدانند که آینده بهتری نسبت به گذشته برای آنها رقم خواهد خورد و همه ما باید تلاش کنیم که شرایط مناسب تری برای فرزندان و آیندگان کشور ایجاد کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات ما در سال 96 تشکیل معاونت اقتصادی با هدف توسعه بازار صادرات کالاهای غیرنفتی بود که می تواند در راستای معرفی تولیدات ایرانی به عرصه بین المللی مفید باشد.

دکتر ظریف تاکید کرد: همه ما باید از کالا و تولیدات ملی و ایرانی حمایت کنیم و برای موفقیت بیشتر کالای ایرانی به بازارهای خارجی و صادرات نیاز داریم. ما به عنوان تسهیل گر در وزارت امور خارجه کشور تلاش داریم تا ورود کالاهای ایرانی را به بازارهای بین المللی تسهیل کنیم.

وزیر امور خارجه یادآور شد: البته این کار در اختیار بخش خصوصی است و بخش خصوصی باید موتور محرکه تولید و صادرات کالاهای غیرنفتی باشد. ما نیز در وزارت خارجه در کنار سایر دستگاه ها به عنوان خدمت گزاران کشور آنچه در توان داریم انجام خواهیم داد.

وی در پایان ابراز داشت: امسال باید بیش از سال های گذشته تلاش کرد تا به اهداف عالی انقلاب و نظام و کشور نزدیک شویم.

دسترسی سریع
همگام با شعار سال