مهر خانه یكشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

مهر خانه

یك مشاور خانواده گفت: کارکردهای عاطفی خانواده کم رنگ شده اند

دکتر مستوره سادات مدرسی اظهار داشت: امروزه تلویزیون یا رسانه بهانه ای برای جمع شدن اعضای خانواده در کنار یکدیگر شده است.

1397/06/05
|
15:45

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی تحلیل و آسیب شناسی خانواده در ایران، با حضور دکتر مستوره سادات مدرسی (مدرس و مشاور خانواده) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر مستوره سادات مدرسی با اشاره به این که خانواده از قدرت جریان سازی در جامعه پذیری برخوردار است، گفت: کارکردهای عاطفی خانواده در جامعه ایران بسیار مهم و پررنگ هستند، در حالی که این موضوع امروزه دستخوش تغییر تقلیل قرار گرفته است.

وی با اشاره به وجود مشکلات متعدد اقتصادی در بطن خانواده های ایرانی، اظهار داشت: متاسفانه خانواده های امروزی فرزندان خود را برای حضور در جمع های اجتماعی تربیت نمی کنند.

این مشاور خانواده با تاکید بر این که در حال حاضر کارکردهای عاطفی خانواده در ایران کاهش پیدا کرده اند، عنوان کرد: در حال حاضر جهان غرب به کارکردها و اصالت خانواده ارزش بسیار زیادی قائل است، بر همین اساس در رسانه ها و فیلم های سینمایی خود خانواده را به عنوان نهادی کلیدی و موثر معرفی می کند.

وی در ادامه اضافه کرد: بسیاری از ارتباطات مناسبتی امروز جایگزین ارتباطات عاطفی در کشور شده است.

دکتر مستوره سادات مدرسی با بیان این که چتر حمایتی والدین ایرانی کوچک شده است، اذعان داشت: فرزندان حاضر در یک خانواده به دلیل عدم مشاهده وضعیت عاطفی مطلوب در میان اعضای خانواده همواره به دنبال فضای تنهایی خود هستند.

وی افزود: بسیاری از اعضای خانواده ها زمان های برای همدیگر را بدون توجه به نفر مقابل خود به تنهایی در فضای مجازی سپری می کنند.

این مشاور خانواده ادامه داد: امروزه تلویزیون یا رسانه بهانه ای برای جمع شدن اعضای خانواده در کنار یکدیگر شده است. در حالی که خانواده های اصیل همیشه به دلیل همنشینی، صحبت و وعده های شام و ناهار کنار یکدیگر جمع می شوند.

دسترسی سریع
مهر خانه