مهر خانه یكشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

مهر خانه

یك كارشناس مسائل اجتماعی گفت: رسانه ملی باید راه ازدواج آسان را به مردم نشان دهد

میثم شهبازی اظهار داشت: بسیاری از ازدواج های موجود در برنامه های رسانه ملی ازدواج هایی هزینه دار و گران قیمت هستند، در حالی که رسانه ملی باید راه های ازدواج آسان و کم هزینه را به مردم آموزش دهد.

1397/06/12
|
16:01

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع تحلیل و آسیب شناسی خانواده در ایران، با حضور میثم شهبازی (کارشناس مسائل اجتماعی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این میثم شهبازی با اشاره به این که خانواده امروزه دچار نیازآفرینی کاذب شده است، گفت: خانواده یکی از قدیمی ترین نهادهایی است که در طول تاریخ بشر همواره وجود داشته است، به طوری که این نهاد مهم در تمدن های مختلف بشری نقش مهمی را داشته باشد.

وی با اشاره به تغییر کارکردهای خانواده در عصر جدید تاریخ، اظهار داشت: بهبود شرایط خانواده های در ایران کاری بسیار زمان بر است، بر همین اساس هیچ برنامه کوتاه مدت روند توام با چالش خانواده ها را بر طرف نخواهد کرد.

این کارشناس مسائل اجتماعی افزود: کشورهای موفق در حوزه خانواده برنامه های متعدد این حوزه را از دهه های گذشته آغاز کرده و به تدریج وضعیت خانواده های خود را بهبود بخشیده اند.

وی با اشاره به وجود مشکلات فراوان در حوزه تشکیل خانواده، تصریح کرد: علاوه بر مشکلات اقتصادی حاضر بسیاری از موضوعات فرهنگی و اجتماعی در کشور مانع از تشکیل خانواده می شوند.

میثم شهبازی با اشاره به این که اکثر مردم تشکیل زندگی را مساوی با هزینه های بالا می دانند، عنوان کرد: متاسفانه برخی از زوجین با تکیه بر هزینه های میلیونی و گزاف اقدام به ازدواج و تشکیل زندگی می کنند.

وی با اشاره به وظیفه رسانه ملی در تشویق مردم به تشکیل خانواده، اظهار داشت: بسیاری از ازدواج های موجود در فیلم ها و سریال های رسانه ملی ازدواج هایی هزینه دار و گران قیمت هستند، در حالی که رسانه ملی باید راه های ازدواج آسان و کم هزینه را به مردم آموزش دهد.

این کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به وضعیت اقتصادی یک خانواده عادی در ایران، خاطر نشان کرد: هر خانواده ایرانی به صورت معمول در طول یک سال حدود 44 میلیون تومان درآمد کسب می کند، در حالی که حدود 42 میلیون تومان در سال هزینه دارد.

دسترسی سریع
مهر خانه