مهر خانه یكشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

مهر خانه

یك روانشناس: صله رحم، آستانه تحمل افراد را در برابر مشکلات بالا می برد

مشاور خانواده با اشاره به تاثیر صله رحم بر کیفیت زندگی افراد گفت: صله ارحام، موجب ارتقای سلامت روح و روان، افزایش امید به زندگی و انگیزه و همچنین افزایش آستانه تحمل در مقابله با سختی ها و مشکلات زندگی خواهد شد.

1397/10/03
|
08:30
|

برنامه "مهرخانه" رادیو گفت و گو با موضوع تأثیرات صله ارحام و دید و بازدید بر افزایش محبت و رفع کدورت ها در خانواده و در ارتباط تلفنی با دکتر طیبه یزدی مشاور خانواده و روانشناس روانه آنتن شد.

دکتر یزدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اشاره به تأثیرات صله ارحام بر تحکیم خانواده و سلامت روان اظهار کرد: صله ارحام و رفت و آمد و دید و بازدید در فرهنگ کشور ما بسیار مورد تأکید و سفارش قرار گرفته است.

مشاور خانواده در ادامه این مطلب افزود: صله ارحام و دید و بازدید از اقوام و آشنایان تأثیر بسیار زیادی بر تحکیم روابط عاطفی، افزایش محبت ها، همراهی ها و شاد شدن روحیه افراد دارد و ما خدا را شاکریم که فرهنگ ایرانی و دین اسلام بر این موضوع تاکید و سفارش بسیار زیادی کرده است.

این روانشناس همچنین با اشاره به تأثیر صله رحم بر افزایش مقاومت در برابر مشکلات زندگی و توانایی حل مسئله بیان داشت: انسان در جریان زندگی با مسائل و مشکلات متعدد روبرو می شود اما وقتی با خانواده و فامیل و دوستان خود رفت و آمد می کند خیلی راحت تر می تواند مشکلات زندگی خود را حل کند.

دکتر یزدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو، با اشاره به دیگر تأثیرات دید و بازدید و صله ارحام بر کیفیت زندگی انسان ها، یادآور شد: صله ارحام، موجب ارتقای سلامت روح و روان، افزایش امید به زندگی و انگیزه و همچنین افزایش آستانه تحمل افراد در مقابله با سختی ها و مشکلات زندگی خواهد شد.

این روانشناس در برنامه مهرخانه رادیو گفت و گو اظهار داشت: همانطور که تنها بودن و کناره گیری در زندگی و قطع ارتباط با دوستان و اقوام، موجب غم و اندوه و انواع بیماری های روحی و روانی می شود، صله رحم و دید و بازدید هم باعث آرامش در روح و روان افراد خواهد شد.

این مشاور خانواده در پایان این مطلب یادآور شد: در فرهنگ ما بهانه های بسیار زیادی برای صله ارحام و دید بازدید وجود دارد تا ما ضمن اینکه با دیگران ارتباط برقرار می کنیم، روابط مان را هم منسجم تر کنیم و کدورت ها را کنار بگذاریم.

دسترسی سریع
مهر خانه