صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو ویژه برنامه "چشم و چراغ" را به مناسبت روز تشییع سردار قاسم سلیمانی روی آنتن می برد.

به گزارش رادیو گفت و گو، شهادت سرباز ولایت و امت اسلامی، حاج قاسم سلیمانی و دیگر فرزندان تربیت یافته در مکتب ولایت فقیه و مقاومت اسلامی، بر خلاف نیت و غایت این اقدام شوم، فصل نوین و گشاینده جبهه‌های جدیدی در روند مقاومت ضد صهیونیستی و مقابله با تروریست‌های متجاوز و اشغالگر امریکایی در منطقه خواهد شد.

این سردار محبوب، مجاهد نستوه، فرمانده مقتدر و سرباز پاکباخته ولایت و عاشق امت اسلامی و ملت ایران، عمر پر برکت خود را در مسیر اعتلای اسلام عزیز و پاسداری از حریم قرآن و عترت و دفاع از امنیت، منافع و مصالح ملی سپری کرد و به عنوان مصداق جامع و کامل «مجاهد فی سبیل الله»، نقش‌آفرینی‌های افتخار آمیز و ماندگاری در این صراط مستقیم برای همیشه این سرزمین به ودیعت نهاد تا الهام‌بخش نسل‌های امروز و فردای جامعه اسلامی قرار گیرد.

رادیو گفت و گو ویژه برنامه "چشم و چراغ" را به مناسبت روز تشییع سردار قاسم سلیمانی با حضور دکتر هادی ثروتی(کارشناس مسائل سیاسی)، دکتر نبی الله رشنو(کارشناس مسائل بین الملل)، دکتر مجید متقی فر(سخنگوی جبهه پایداری و از پیشکسوتان سابق سپاه پاسداران)، حجت الاسلام حسین ذوقی(دبیر قرارگاه گفتمان انقلاب اسلامی و استاد حوزه) و دکتر سید محمودرضا شمس دولت آبادی(عضو هیئت علمی دانشگاه عالی دفاع ملی و کارشناس مسائل راهبردی) روی آنتن می برد.

مجید متقی فر با حضور در ویژه برنامه رادیو گفت وگو به مناسبت تشییع پیکر شهید سلیمانی، با اشاره به اینکه دشمن از شخصیت حاج قاسم در هراس بود و می ترسید، گفت: حاج قاسم هیمنه استکبار جهانی را فرو ریخته بود.

وی افزود: حاج قاسم یک فرد نبود؛ بلکه یک جریان و اندیشه بزرگ بود. حاج قاسم نماد انقلاب بزرگ جهانی بود و دشمن نگران از اینکه اگر حاج قاسم بتواند در میادین رزم حضور یابد، پشت دشمن را خواهد شکست که این اتفاق هم افتاد.

متقی فر با بیان اینکه دشمن ضعیف تر از آنست که هیمنه و عظمت گفتمان این شخصیت بزرگ را درک کند، تصریح کرد: حاج قاسم همچنان در صحنه است؛ ایشان یک اندیشه بلند بود و چون امام که در بین ما نیستند ولی فکر حماسی ایشان پابرجاست، خط مقاومت همچنان پابرجاست.

سخنگوی جبهه پایداری تصریح کرد: با بیان اینکه دیپلماسی جهاد و شهادت تنها در مواجهه با امریکا کارساز است، افزود: شهادت حاج قاسم حماسه ای آفرید که بعد از ارتحال امام-ره- در تاریخ دیده نشده است.

وی افزود: در کجای تاریخ دیده شده است که برای شهادت یک فرمانده نظامی این همه حماسه و حضور معنادار و سیل میلیون ها نفر در جهان اسلام اتفاق افتد.

همچنین ویژه برنامه "شهریار دلها" ساعت 15:30 با حضور دکتر مهتدی(کارشناس مسائل غرب آسیا)، دکتر علی جعفری(پژوهشگر و نویسنده مسائل سیاسی و بین المللی و مدرس دانشگاه) و دکتر میثم میرزائی تبار(کارشناس مسائل ژئو پولوتیک و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس) تقدیم مخاطبان رادیو گفت و گو می شود.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر