انعکاس چهارشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

"جهاد" هزینه و آبرو می‌خواهد

کارشناس حوزه رسانه در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، وظیفه "جهادتبیین" را ایستادگی در برابر صدای بالای تریبون‌های غربی دانست و گفت: امروز جذابیت جای زیبایی را گرفته‌ است.

1400/12/07
|
08:46
|

مسعود بصیری با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه "انعکاس" با اشاره به این که چرا نام "جهاد" بر تبیین دستاوردهای انقلاب نهاده شده است، اظهار کرد: واژه جهاد دو مسئله همراه خود دارد؛ نخست این که در برابر شمن اتفاق می افتد و بدین معناست که ما دشمنی داریم که باید در برابر آن جهاد کرد.

این دشمن در یک جبهه در حال جنگ با ماست و بر سر روشن نشدنِ افکار عمومی باید اقدام به تبیین نماییم.

وی تاکید کرد جهاد نباید ناجوانمردانه باشد و خودی را آماج گلوله قرار دهد. منظور رهبری ایستادن در برابر کسی است که با نظام عناد دارد و لذا ابتدا باید مصادیق را مشخص کنیم.

بصیری وجه دیگر این "جهاد" را ناظر بر اقدامی جدید عنوان کرد و افزود: از این پس باید سختی کار را افزایش دهیم و در قبال آن، اضافه کار هم نمی گیریم.

درست مانند کارمندی که از دیروز ساعت 7 صبح برسر کار خود حاضر بود و وقتی وارد جهاد می شود، می بایست یک ساعت زودتر برای کار خود را آماده کند.

به گفته این کارشناس حوزه رسانه، "جهاد" هزینه های جانی، مالی و... دارد. در این بین باید بدانیم "جهاد" اقدامی شعاری نیست و وقتی رهبری تاکید دارند که دستاوردها باید برای مردم تبیین شود، مشخص است که بازگو کردنِ این دستاوردها به کندی اتفاق می افتد و یا کم گفته می شود یا صدای انتقادی پذیرش بیشتری دارد.

وی سخنرانی های انتقادی را همواره دارای جذابیت هایی دانست و تاکید کرد منتقدان، با متهم کردن دیگران دنبال مِمبِر هستند.

بصیری در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، مثالی از صدای بلند رسانه های معاند با دین اسلام زد و گفت: دشمن بیکار ننشسته است و در صدر اسلام نیز چنین درگیری هایی وجود داشت.

معاویه هرگز ادعا نمی کرد که قصد دارد به ظلم با علی(ع) وارد درگیری شود؛ بلکه ادعای مسلمانی می کرد و از دیگر سو شبهه ای عظیم را با سر و صدا بازگو می کرد.

رسانه های غربی نیز چنین سر و صداهایی وارد میدان می شوند و لذا، جذابیت جای زیبایی را گرفته است.

بصیری خاطرنشان کرد: تبیین کار بسیار سختی و به مانند روشن کردن یک چراغ در تاریکی و ظلماتِ یک بیابان می ماند که در مقابل ما قرار گرفته است؛ لذا نیازمندِ جهاد و خرج کردنِ آبروست.

دسترسی سریع
انعکاس