روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

بیمه سلامت فقط بیمه درمانی است

حاج‌محمودی در رادیو گفت‌وگو گفت: افرادی که به طور رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند، می‌توانند با مراجعه به پنل شهروندی خود اطلاعات ناقص مانند عکس و محل سکونت خود را اصلاح کنند.

1401/02/28
|
15:15
|

برنامه «روزنه» با موضوع بررسی طرح بیمه سلامت همگانی، با دکتر حنان حاج‌محمودی (مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

حاج‌محمودی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: بر اساس تبصره 14 قانون بودجه امسال، سازمان بیمه سلامت موظف شده تا افرادی که در سه دهک اول قرار دارند و بیمه ندارند را به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار دهد.

وی افزود: ما در هفته‌ی اول اردیبهشت اطلاعات افراد حاضر در سه دهک پایین جامعه را از وزارت کار دریافت کردیم و در هفته‌ی دوم اردیبهشت حدود 5 میلیون نفر از افراد فاقد بیمه را به طور رایگان تحت پوشش بیمه قرار دادیم.

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ادامه داد: بیمه‌شده‌ها برای استفاده از خدمات بیمه‌ای به مراجعه‌های حضوری نیاز ندارند و با حضور در مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت می‌توانند به طور الکترونیک از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: افرادی که به طور رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند، می‌توانند با مراجعه به پنل شهروندی خود اطلاعات ناقص مانند عکس و محل سکونت خود را اصلاح کنند.

حاج‌محمودی افزود: مدت اعتبار بیمه رایگان سلامت (که تا پایان سال است) برای بیمه‌شدگان جدید از طریق پیامک اطلاع‌رسانی شده است.

وی تصریح کرد: بیمه‌شده‌های سازمان بیمه سلامت برای استفاده از خدمات این بیمه فقط حدود 20 درصد از هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کنند.

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت تاکید داشت: افرادی که در دهک چهارم قرار دارند، می‌توانند با پرداخت 10 درصد حق بیمه مورد پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

وی با اشاره به این که دهک پنجم جامعه باید با پرداخت 25 درصد از حق بیمه تحت پوشش قرار بگیرد، توضیح داد: دهک‌های 6 تا 8 جامعه می‌توانند با پرداخت 50 درصد حق بیمه پوشش بیمه سلامت را داشته باشند، در حالی که دهک‌های 9 و 10 برای برخورداری از این بیمه باید 100 درصد حق بیمه را پرداخت کنند.

حاج‌محمودی با بیان این که بیمه سلامت فقط بیمه درمانی است، اظهار داشت: آن دسته از کارمندان دولت که تحت پوشش بیمه سلامت هستند، بازنشستگی خود را از سازمان بازنشستگی کشوری دریافت می‌کنند.

دسترسی سریع
روزنه