روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

روش‌های درمان سویه‌های مختلفِ کرونا یکسان است

مصطفی صالحی وزیری در رادیو گفت‌وگو گفت: از آن‌جایی که برخی از مبتلایان به کرونا به آزمایشگاه مراجعه نمی‌کنند، آمار شیوع امیکرون باید بیشتر از اعداد فعلی باشد.

1400/10/28
|
12:30
|

برنامه «روزنه» با موضوع بررسی وضعیت سویه امیکرون در ایران، در ارتباط تلفنی با دکتر مصطفی صالحی وزیری (مسئول آزمایشگاه مرجع کشوری کرونا انستیتو پاستور ایران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

مصطفی صالحی وزیری در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: بر اساس داده‌های آزمایشگاه مرجع کشور حدود یک هزار و 71 بیمار مبتلا به امیکرون در کشور – تا به امروز – شناسایی شده‌اند.

وی افزود: از آن‌جایی که برخی از مبتلایان به کرونا به آزمایشگاه مراجعه نمی‌کنند، آمار شیوع امیکرون باید بیشتر از اعداد فعلی باشد.

مسئول آزمایشگاه مرجع کشوری کرونا انستیتو پاستور ایران با اشاره به این که امیکرون علائم خفیف و ملایمی دارد، عنوان کرد: در بسیاری از مواقع علائم امیکرون به قدری خفیف است که فردِ مبتلا به درگیر بودنِ با بیماری شک نمی‌کند و با تصور یک سرماخوردگیِ معمولی روند بهبود را پیش می‌گیرد.

وی با بیان این که شهرهای بزرگ در شکل‌گیری موج‌های جدید کرونا پیشرو هستند، ادامه داد: شهرهایی که تست‌های بیشتری در آن‌ها انجام شده، آمار مبتلایان به امیکرون بیشتری دارند.

مصطفی صالحی وزیری تاکید داشت: در حال حاضر بیش از 80 درصد مبتلایان به کرونا به سویه‌ی امیکرون مبتلا می‌شوند.

وی با اشاره به این که روش‌های درمان سویه‌های مختلفِ کرونا یکسان هستند، تصریح کرد: ارزیابی و پایش سویه‌های مختلف در میان مردم به سیاست‌گذار‌ی و برنامه‌ریزی‌های دقیق وزارت بهداشت و درمان کمک می‌کند.

مسئول آزمایشگاه مرجع کشوری کرونا انستیتو پاستور ایران در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «روزنه» گفت: در حال حاضر تمام استان‌های کشور کیت‌های غربالگری امیکرون را دریافت کرده‌اند و می‌توانند این سویه‌ی جدید را تشخیص دهند.

وی ادامه داد: اطلاعات دقیق از آزمایش‌های غربالگری امیکرون در شهرهای مختلف در نهایت برای مدیریت بهتر داده‌ها به انستیتو پاستور ایران ارسال می‌شوند.

دسترسی سریع
روزنه