انتظار کافی نیست هر روز از ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو گفت و گو

انتظار كافي نيست

یك مدرس حوزه و دانشگاه بیان كرد: ظهور به معنی حاکمیت خداوند است

یک مدرس حوزه و دانشگاه بیان کرد: آنچه از روایات و آیات قرآن کریم فهمیده می شود، آنچه قرار است اتفاق بیافتد، حاکمیت خداوند است و حقیقت پروردگار بیش از پیش شناخته شود.

1397/02/08
|
11:00
|

ویژه برنامه «انتظار کافی نیست» رادیو گفت و گو با موضوع حکومت امام زمان (عج) و با حضور حجت الاسلام مرتضی رجبی مدرس حوزه و دانشگاه و پژوهشگر حوزه مهدویت روانه آنتن شد.

حجت الاسلام مرتضی رجبی در آغاز با بیان اینکه موضوع ظهور امام زمان (عج) خیلی مورد توجه مردم به ویژه جوانان است، گفت: مردم علاقه مند هستند بدانند دوره طولانی انتظار به چه حادثه عظیمی تبدیل شود و اساسا معنا و حقیقت ظهور چیست. ابتدا به ذهن می رسد منظور از ظهور، ظهور حضرت مهدی است اما اگر عمیق تر به موضوع نگاه کنیم می بینیم، ظهور حضرت یکی از مصادیق کامل حقیقت ممتازی است که توقع داریم.

وی افزود: آنچه از روایات و آیات قرآن کریم فهمیده می شود، ظهور با پسوند حق است یعنی ظهور حق اتفاق می افتد و حق هم خداوند است؛ آنچه قرار است اتفاق بیافتد، حاکمیت خداوند است و حقیقت پروردگار بیش از پیش شناخته شود. بنابراین مهمترین وظیفه حضرت مهدی (عج) معرفی خداوند است و لذا حقیقت ظهور در تحقق حق است. در حقیقت نقطه هدف خود حضرت مهدی نیست بلکه نقطه هدف خداوند و امام زمان بقیه الله است.

این پژوهشگر حوزه مهدویت با تصریح بر اینکه ظهور آینده را از گذشته جدا می کند زیرا ظهور یک نقطه عطف است، اظهار کرد: بعد از ظهور کاملا دنیای جدیدی آغاز می شود.

وی ادامه داد: پس از ظهور، زمان به سه مقطع تقسیم می شود، ظهور آغازگر دوره جدیدی برای بشر است که منتهی به قیامت می شود و در بین ظهور و قیامت نیز مسئله رجعت رخ می دهد.

این مدرس حوزه و دانشگاه، مسئله ظهور را یک اتفاق عادی ندانست و عنوان کرد: دنیای پس از ظهور را نمی توان با دنیای عادی فعلی مقایسه کرد زیرا تغییرات زیاد جدی ایجاد می شود و سنخ آن زمان از زمان ما متفاوت می شود و حتی در بعضی روایات از تغییرات در کهکشان ها نیز سخن گفته شده است.

وی علائم و نشانه های ظهور اشاره کرد و عنوان داشت: نشانه های حتمی پنج حادثه عظیم است که از این حوادث، دو نشانه پیش از ظهور اتفاق می افتد، یک نشانه در حین ظهور اتفاق می افتد و دو نشانه نیز پس از ظهور برای تثبیت ظهور اتفاق می افتد. جریان خروج سفیانی، قیام یمانی قبل از ظهور رخ می دهد. سپس حادثه عظیم ندای آسمانی در هنگام ظهور است که در این ندای آسمانی، صدای دلنشین امام زمان را همگان می شنوند و سپس خسف بیداء و قتل نفس زکیه بعد از ظهور اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: این پنج حادثه به مردم می گوید، انتظار به سر آمده است و وعده الهی تحقق پیدا خواهد کرد و آنچه همه انبیاء برای تحقق آن زحمت کشیده اند، رخ داده است.

دسترسی سریع
انتظار کافی نیست