الف ب بسم الله هر روز از ساعت 15:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

الف ب بسم الله

مدیر كمیته روابط عمومی نمایشگاه بین المللی كتاب: ویژگی نمایشگاه کتاب امسال واگذاری امور به صنف است

مدیر کمیته روابط عمومی نمایشگاه کتاب عنوان کرد : نمایشگاه کتاب امسال به مراتب بهتر از نمایشگاه سال های گذشته است که یکی از دلایل این بهبودی را می توان در واگذاری امور به صنف دانست.

1398/02/12
|
12:48

برنامه " الف ب بسم الله " ، ویژه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور سید محمد طباطبائی ، مدیر کمیته روابط عمومی نمایشگاه بین المللی کتاب روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

سید محمد طباطبائی در ابتدای گفت و گوی خود با برنامه " الف ب بسم الله " عنوان کرد : نمایشگاه امسال به چند دلیل بهتر از سال گذشته بود. وجود چارت تشکیلاتی منظم برای برگزاری نمایشگاه و همکاری بسیار صمیمانه و خوب شهرداری تهران با کمیته برگزاری نمایشگاه سهم بررگی در موفقیت نمایشگاه امسال داشت.

وی افزود : سازمان صدا و سیما تمام کاستی هایی که در طول سال در خصوص پرداختن به موضوع کتاب ایجاد شده بود را در نمایشگاه کتاب برطرف نمود و بسیار پرشور این رویداد را مورد پوشش قرار دادند و سبب دیده شدن آن شدند.

مدیر کمیته روابط عمومی نمایشگاه بین المللی کتاب با بیان اینکه بن مایه نمایشگاه کتاب بر پایه فروش است ، اظهار کرد : حضور مردم در نمایشگاه سبب فروش بیشتر می شود ، بنابراین نمی توان حضور مردم را نادیده گرفت.البته مردم برای کتاب حرمت قائل هستند و علیرغم این شرایط سخت اقتصادی به خوبی در نمایشگاه حاضر شدند.

طباطبائی در خصوص روند تغییرات نمایشگاه کتاب ، بیان کرد : کمیته برگزاری نمایشگاه چند سال است که تلاش می کند بعد نمایشگاهی را تقویت کند که در این راستا تا حدودی موفق بوده ایم اما نمی توان روند فعلی موفقیت کامل دانست.

وی ادامه داد : نشست سرای اهل قلم در سال 98 با نظم خاصی برگزار می شود در حالی که سال های گذشته نشست ها بی نظم و بی هدف برگزار شده است. گرچه ممکن است به اهداف و رویکردها مورد انتقاد قرار بگیرد اما عبس نبودن جلسات و کاربردی بودن آنها در همین رویکردها ممکن می شود.

مدیر کمیته روابط عمومی نمایشگاه بین المللی کتاب در بخش دیگری از گفت و گوی خود با برنامه " الف ب بسم الله " رادیو گفت و گو ، واگذاری نمایشگاه کتاب به صنف را از ویژگی های مهم نمایشگاه سال جاری دانست و گفت : اینکه افراد بدنه وزارت ارشاد نیز تحت مدیریت اصناف نشر مسئولیت های خود را انجام دادند اقدامی مثبت بود که سبب شد چند گام به جلو حرکت کنیم.

طباطبایی اظهار کرد : حضور رسانه ها در نمایشگاه امسال نسبت به چند سال گذشته بسیار چشمگیرتر و دغدغه مندی آن ها بیشتر بوده است . در نمایشگاه امسال نقدهای جدی وجود داشته که از حالت سطحی خارج شده و بسیار سازنده بوده است.

وی از حذف نشریه روابط عمومی در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت : به پیشنهاد خود من چاپ این مجله متوقف شد چرا که در این گرانی کاغذ و تیراژ محدود دردی از مردم دوا نمی شد.

دسترسی سریع
الف ب بسم الله