نجوا ایام ماه مبارك رمضان از ساعت 8:30 به مدت 45 دقیقه

رادیو گفت و گو

نجوا

یك روانشناس: رعایت انصاف تضمین کننده آرامش و سلامت روان جامعه است

دکتر موحدی گفت: آرامش و سلامت روانی جامعه از تاثیرات مهم رعایت انصاف در جامعه است.

1397/03/15
|
08:41

ویژه برنامه " نجوا " به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با موضوع انصاف در این ماه مبارک و در ارتباط تلفنی با دکتر اعظم موحدی روانشناس از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

دکتر موحدی در این ویژه برنامه در رابطه با تاثیر رعایت انصاف بر تعامل سازنده افراد با یکدیگر و تاثیر آن بر روح و روان افراد اظهار داشت: انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و در اجتماع زندگی می کنند به همین خاطر به ارتباط و تعامل بسیار قوی و خوبی با دیگران تمایل زیادی دارند.

این روانشناس در ادامه مطلب با اشاره به راهکار های شکل گیری ارتباط سازنده با دیگران خاطرنشان کرد: برای ایجاد یک ارتباط قوی و تعامل سازنده با جامعه باید با مردم منصف باشیم و مواردی را از لحاظ قانون و مقررات رعایت کنیم.

دکتر موحدی همچنین در ادامه این ویژه برنامه یاد آور شد: وقتی ما در مقابل افراد جامعه انصاف را رعایت کنیم در حقیقت هم به آرامش روحی و روانی خودمان کمک می کنیم و هم اینکه اعضای جامعه نیز نسبت به ما انصاف را رعایت می کنند.

این روانشناس در ادامه مطلب بیان داشت: برای اینکه ارتباط خوبی را با دیگر اعضای جامعه اعم از دوستان و خانواده و اقوام و همکاران برقرار کنیم باید گزینه ها و داده های مثبت آن اشخاص را بگیریم و آن صفات را در خودمان پرورش دهیم و سعی کنیم که در همه موارد از آنها بهتر عمل کنیم.

دکتر موحدی در پایان این ویژه برنامه اظهار کرد: آرامش و سلامت روانی جامعه از تاثیرات مهم رعایت انصاف در جامعه است. اگر همه مردم انصاف را در حق یکدیگر رعایت کنند جامعه به آرامش خواهد رسید.

دسترسی سریع
نجوا