تقاطع فرهنگ پنجشنبه ها از ساعت 18:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

تقاطع فرهنك (اصلي)

منتقد سینما: جشنواره فیلم فجر امسال متوسط بود

یک منتقد سینما،گفت : سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر، جشنواره ای متوسط بود و اکثر فیلم‌هایی که در این دوره از جشنواره به نمایش در آمدند از نظر کیفیت در حد متوسطی قرار داشتند .

1398/11/26
|
11:36

یاسمن خلیلی فرد ، در مصاحبه با برنامه« تقاطع فرهنگ» رادیو گفت و گو ، در ارزیابی خود از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: شاید بتوان گفت یکی از تفاوت های این دوره از جشنواره با دوره های قبل، حضور فیلم‌هایی از ژانرهای مختلف در جشنواره بود .

وی در مورد برخی از فیلم های شرکت‌کننده در این جشنواره تصریح کرد: فیلم «پوست» به کارگردانی برادران« ارک» یکی از شگفتی‌های جشنواره بود فیلمی که در ژانر وحشت ساخته شده است .

این منتقد سینما، همچنین فیلم« آن شب» به کارگردانی« کوروش آهاری» را نیز فیلمی در ژانر وحشت عنوان کرد و گفت: تنها فیلمی که در ژانر دفاع مقدس در این جشنواره حضور داشت، فیلم« آبادان یازده 60 » به کارگردانی« مهرداد خوشبخت» بود ، فیلمی که از آن می توان به عنوان اثری متفاوت از دیگر فیلم‌ها در این ژانر یاد کرد.

خلیلی فرد با بیان اینکه تعدادی از فیلمسازان دوره های پیش جشنواره فیلم فجر، امسال با آثاری متفاوت از دوره های قبل شرکت کرده بودند، افزود: مثلاً فیلم «آتابای»خانم «نیکی کریمی» متفاوت از دیگر فیلم‌های او بود. فضای این فیلم فضایی شاعرانه و هنری داشت و برای من به نوعی یادآور سینمای آقای کیارستمی بود.

وی همچنین با تمجید از فیلم «خورشید» جدیدترین اثر «مجید مجیدی» خاطر نشان کرد : من این فیلم را پسندیدم و فکر می‌کنم این فیلم بازگشت موفق آقای مجیدی به دوران فیلم‌های چند سال قبلش است .

این منتقد سینما فیلم «شنای پروانه» اثر« محمد کارت» را نیز کار درخشانی عنوان کرد و گفت: فیلم« روز صفر» ساخته «سعید ملکان» نیز فیلم خوش ساختی بود البته شاید این فیلم انتخاب اول من نباشد ولی به نظرم شایستگی تقدیر داشت.

این منتقد سینما با بیان اینکه داوری در جشنواره های فیلم علاوه بر اینکه یک کار کارشناسی است، مقداری سلیقه نیز در آن دخیل است و ممکن است سلیقه ما با سلیقه هیات داوران جشنواره متفاوت باشد، تصریح کرد: به نظر من برخی از فیلم ها و بازیگران در جشنواره امسال نادیده گرفته شده اند که در این ارتباط می‌توان به بازی آقای «جواد عزتی» و خانم ها« پانته آپناهی ها »و«فاطمه معتمد آریا» اشاره کرد.

دسترسی سریع
تقاطع فرهنک (اصلی)