تقاطع فرهنگ پنجشنبه ها از ساعت 17:00 به مدت 80 دقیقه

رادیو گفت و گو

تقاطع فرهنك (اصلي)

به پویش "نذر فرهنگی" بپیوندید

یک فعال جهادی در عرصه فرهنگ، مخاطبان رادیو گفت‌وگو را به همراهی با پویش "نذر فرهنگی" فراخواند.

1400/08/01
|
10:27
|

مهدی دادجو در خصوص شکل‌گیری "گروه جهادی شهدا" که در خصوص فرهنگ فعالیت دارد، به برنامه "تقاطع فرهنگ" گفت: این گروه یکی از پرثمر و فعال‌ترین گروه‌های جهادی است و قریب 10 کتابخانه را در مناطق محروم کشور راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: دراین‌بین ما نیز نقش نخ تسبیح را داریم و امیدواریم در این نذر فرهنگی کمک و حمایت صورت گیرد تا در جای‌جای کشور، فرهنگ کتاب‌خوانی را تعمیم دهیم.

دادجو ادامه داد: در حال حاضر مجبور هستیم از طریق فضای مجازی دانش‌آموزان را همراهی کنیم که بخشی از آن‌ها در حال ترک تحصیل هستند؛ هرچند نیکوکارانی هستند مثل معلم اندیمشکی که تمام ارثیه خود را داد و 1500 گوشی تهیه کرد ولی نیازها بیش از این‌هاست.

وی از وجود 1000 درخواست برای بسته‌های نوشت‌افزار آن هم فقط در پاکدشت ورامین تهران خبر داد و افزود: اگر مردم ولو در حد تأمین یک عدد خودکار توان دارند، از این مهرورزی دریغ نکنند که اتفاقاتِ بزرگی رقم خواهد خورد.

دادجو با بیان اینکه پویشِ فوق در شبکه رادیویی فرهنگ صورت‌گرفته است، گفت: بر اساس قولی که از معاونان صداوسیما گرفته‌ایم، قرار است اطلاع‌رسانی در همه شبکه‌های رادیو و تلویزیون انجام شود.

این نویسنده و کارگردان با بیان اینکه برای شرکت در پویش فوق می‌بایست واژه "نذر فرهنگی" را به 30000558 ارسال کرد، بیان داشت: عزیزانی که واژه فوق را پیامک کردند، به گروه‌های جهادی و نیکوکاری وصل می‌شوند.

دادجو به رادیو گفت‌وگو گفت: بسیاری دانش‌آموزان ما حتی به یک خودکار و مداد ساده، شاد شده و خنده به لب می‌آورند.

وی که از مدیران صدای جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان ساخت: رسانه‌ها از دو زاویه می‌توانند مخاطب را به سمت‌وسوی کتاب ببرند؛ یکی معرفی کتاب در جنبه‌های مختلف است و از طرف دیگر می‌توانند کتاب را به نقاط محروم ارائه دهند.

دادجو اضافه کرد: کسی که در مرز سراوان سکونت دارد، از وجود کتابخانه بی‌بهره است؛ ولی مسلماً هم‌وطنان ما در آن خطه نیز باید کتاب بخوانند.

وی از فعالیت‌های جزیره‌ای انتقاد کرد و گفت: شورای‌عالی کتاب رسانه ملی بعد از 4 دهه که از انقلاب گذشته است، به‌تازگی و سال پیش تأسیس شد و بزرگانی نظیر رئیس انجمن قلم و دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی و معاون فرهنگی وزیر ارشاد در این شورا عضویت دارند.

دادجو ابراز امیدواری کرد این شورا اتفاقات خوبی را رقم بزند و تاکید نمود که دیگر رسانه‌ها نیز باید با این روند همسو شوند.

دسترسی سریع
تقاطع فرهنک (اصلی)