صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ایام محرم از ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

دکتر مومنیها گفت: قدمت قمه زنی شاید به کمتر از 250 سال می رسد و به هیچ وجه در سیره امامان (ع) و پیروان آنها چنین چیزی وجود نداشته است.

ویژه برنامه " از سکوت تا بایکوت " رادیو گفت و گو به مناسب فرارسیدن ایام محرم و با موضوع نمایش برخی عزاداری های غلط و استفاده از آن به عنوان بهانه ای برای اسلام هراسی، شیعه هراسی و متوحش جلوه دادن مسلمانان و شیعیان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدمهدی مومنیها دبیرکل بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب به روی آنتن رفت.

دکتر مومنیها در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: در حال حاضر در سایت های مختلف و فضای مجازی با جستجوی کلمه شیعه و محرم اولین تصویری که به چشم می خورد تصویر قمه زنی و دلخراش از کودکی با صورت خونی است.

وی افزود: این کارها از شیطنت های غربی است که طوری برنامه ریزی کردند که با جستجوی کلمه شیعه و محرم اینگونه تصاویر ظاهر شود و مردم جهان بترسند.

دبیرکل بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب خاطرنشان کرد: این نشان می دهد که دشمنان برنامه و اهدافی دارند و متاسفانه شیعه انگلیسی هر ساله تبلیغات زیادی را در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای انجام می دهد و به این موضوع دامن می زند. قصد آنها این است که چهره خشنی را از شیعه به نمایش بگذارند.

دکتر مومنیها یادآور شد: قدمت قمه زنی شاید به کمتر از 250 سال می رسد و به هیچ وجه در سیره امامان (ع) و پیروان آنها چنین چیزی وجود نداشته است. امام سجاد (ع) در واقعه کربلا حضور داشتند و عزاداری زیادی هم برای پدرشان کردند اما هیچ گاه گفته نشده که ایشان صدمه جسمی به خود وارد کرده باشند و یا دیگران را به این کار تشویق کرده باشند.

وی گفت: این موضوعات به دین و تشیع ربطی ندارد و اهل بیت (ع) نیز همواره تاکید داشتند که شیعیان زینت ما باشند قطعاً چنین اعمالی که باعث می شود شیعیان و پیروان اهل بیت (ع) مورد تمسخر قرار بگیرند به دور و شأن اسلام و تشیع است و ما باید با آگاهی و اقدامات مناسب جلوی این کارها و انحرافات را بگیریم.

دبیرکل بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب در مصاحبه با رادیو گفت و گو مطرح کرد: در حال حاضر دشمن این موضوع را نشان می دهد که اکثر شیعیان از قمه برای عزاداری استفاده می کنند و از زمانی که فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در اختیار همگان قرار گرفت این موضوع را به دنیا القا می کنند. ما باید فرهنگ سازی نموده و تفکر شیعه را پخش کنیم.

مومنیها افزود: یکی از اقدامات بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب این است که در اروپا وقایع عاشورا و تکفر شیعه به صورت خلاصه در صفحه هایی نوشته می شود و با یک بطری آب و یا یک شاخه گل به غیر مسلمانان می دهند تا جهان با امام حسین (ع) آشنا شوند و از این طریق فرهنگ سازی انجام می شود.

مرتبط با این خبر

  • فضائل عاشورا و نگاه به تحریفات و بدعت ها در انحراف نهضت عاشورا

  • پیوند انقلاب اسلامی ایران با عاشورا پیوندی ناگسستنی است

  • مهندسی معکوس؛ راهبرد رسانه های معاند برای تخریب اعتقادات شیعه

  • تلگرام، اطلاعات مردم ایران را به عربستان فروخته است

  • تشکیک و حاشیه سازی رسانه های غربی در خصوص شهادت امام حسین (ع)

  • قیام عاشورا، بیداری اسلامی را به جریان انداخت

  • راهبردهای سرویس جاسوسی و اطلاعاتی غرب در تحریف عاشورا

  • واکاوی علل اهانت رسانه های غربی به امام حسین (ع) و نهضت عاشورا

  • قیام سیدالشهدا (ع) پایداری اسلام را تا قیامت تضمین کرد

  • هدف از قیام سیدالشهداء (ع) توجه انسان به نیازهای فطری است