از سکوت تا بایکوت دهه اول محرم از ساعت 17:00 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

از سكوت تا بايكوت

پژوهشگر و مدرس حوزه: قیام سیدالشهدا (ع) پایداری اسلام را تا قیامت تضمین کرد

حجت الاسلام خیری گفت: به سبب انحطاط فرهنگی بعد از رحلت رسول خدا(ص)، ممکن بود دین اسلام به جایی برسد که امکان هدایتگری وجود نداشته باشد لذا جریان سیدالشهدا ظهور کرد و پایداری اسلام را تا قیامت تضمین نمود.

1397/06/27
|
11:15
|

ویژه برنامه " از سکوت تا بایکوت " رادیو گفت و گو به مناسب فرارسیدن ایام محرم و با موضوع اهمیت نهضت عاشورای حسینی و علل انتشار شایعه و کذب دستگاه های رسانه ای غربی در هجمه گسترده به این رویداد مهم تاریخی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین بشیر خیری پژوهشگر و مدرس حوزه به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام خیری در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: شکست یا پیروزی باید نسبت به هدف سنجیده شود. اگر اهداف اباعبدالله (ع) را در سه سطح دسته بندی کنیم می توان یک هدف نزدیک برای قیام ایشان تصور کنیم که تشکیل حکومت بود و قطعا محقق نشد.

وی افزود: هدف دیگر از این قیام ایجاد تزلزل در دستگاه ظلم است که اگر کسی جریان تاریخ را بعد از قیام اباعبدالله (ع) ببیند قطعاً قبول خواهد کرد که این هدف محقق شد. در ماجرای ورود اسرا به شام ابتدا یزید و دستگاهش ژست پیروزمندانه ای به خود گرفتند اما طبق منابع تاریخی با چند خطبه طلایی و روشن شدن ظلم یزید به اباعبدالله (ع)، به قدری افکار عمومی بر علیه او تحریک شد که یزید در سوگ اباعبدالله برای عوام فریبی گریست و عبیدالله را لعن کرد و گفت آن ملعون بی اجازه من این کار را کرد.

مدرس حوزه ادامه داد: هدف طولانی مدت حضرت هم غلبه نهایی حق است که تا امروز روند خود را طی کرده و شیعه با وجود تمام دسیسه ها قدرتمند باقی مانده و ان شاء الله با ظهور امام زمان (عج) سفر نیمه تمام سیدالشهدا از مکه به کوفه تمام می شود و حکومت مدنظر حضرت در کوفه تشکیل و غلبه نهایی حق بر باطل ایجاد خواهد شد.

وی همچنین گفت: به سبب وقایع بعد از رحلت رسول خدا (ص) و انحطاط فرهنگی ایجاد شده، ممکن بود دین اسلام به جایی برسد که امکان هدایتگری وجود نداشته باشد لذا جریان سیدالشهدا ظهور کرد و با ایجاد روحیه حق طلبی پایداری اسلام را تا قیامت تضمین کرد.

پژوهشگر و مدرس حوزه در ادامه برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو اظهار داشت: تلاش جبهه باطل از ظهر عاشورا برای محو کردن نام سیدالشهدا (ع) آغاز شد و تا امروز هم ادامه دارد و شاید دهها جلد کتاب از بزرگان جریان عامه برعلیه این جریان نوشته شده و حتی اسم سیدالشهدا را با این بهانه که در میان امت ایجاد تفرقه می کند حرام کرده بودند.

حجت الاسلام خیری در پایان برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو افزود: ماهواره ها و جریانات معارض هنوز دست از سر ماجرای عاشورا برنداشته اند. اما اگر ماجرای عاشورا یک ماجرای مغلوب و شکست خورده بود پس دلیل این همه تحریف و شبهه افکنی چیست؟ پرداختن به این جریان و شبهه پراکنی حاکی از حیات این جریان است.

دسترسی سریع
از سکوت تا بایکوت