از سکوت تا بایکوت دهه اول محرم از ساعت 17:00 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

از سكوت تا بايكوت

پژوهشگر مسائل دینی: قیام عاشورا، بیداری اسلامی را به جریان انداخت

حجت الاسلام فراهانی گفت: قیام سیدالشهدا (ع) بیداری اسلامی را به جریان انداخت. انسان های نیک و با کرامت و با خدا قطعا پیروز هستند هرچند که در این دنیا زمین بخورند و بشکنند.

1397/06/27
|
13:15
|

ویژه برنامه " از سکوت تا بایکوت " رادیو گفت و گو به مناسب فرارسیدن ایام محرم با موضوع کربلا؛ شکست یا پیروزی، اهمیت نهضت عاشورای حسینی و علل انتشار شایعه و کذب دستگاه های رسانه ای غربی در هجمه گسترده به این رویداد مهم تاریخی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق فراهانی مدرس حوزه و پژوهشگر حوزه مسائل دینی به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام فراهانی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: واقعه عاشورا یک حادثه نبود بلکه یک فرهنگ است. امام حسین (ع) با قیام و فرهنگ عاشورا ما را به معنویت و اصلاح و مبارزه با باطل و احیای نام خداوند دعوت می کنند.

وی افزود: متاسفانه دشمن در این سال ها مادی گرایی و رفاه را در جهان اسلام و تشیع رواج داده است. قیام سیدالشهدا (ع) بیداری اسلامی را به جریان انداخت. انسان های نیک و با کرامت و با خدا قطعا پیروز هستند هرچند که در این دنیا زمین بخورند و بشکنند.

پژوهشگر مسائل دینی خاطرنشان کرد: قیام عاشورا به قدری موفق بوده که همه عالم، فرای دین و مذهب اسلام و تشیع، سید الشهدا را به عنوان شخصی که هم مظلوم واقع شد و هم شجاع بود می شناسند و امام زمان (عج) نیز با این معرفی که من فرزند حسین هستم قیام خواهند کرد و به همین جهت ما معتقدیم سیدالشهدا (ع) در همان موقع و در امتداد تاریخ زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) هستند.

حجت الاسلام فراهانی در ادامه برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو یادآور شد: رسانه های بیگانه هزینه های سنگینی را برای شبهه افکنی در اینترنت و ماهواره علیه عاشورا می پردازند اما نمی دانند که نام امام حسین (ع) هر روز زنده تر می شود و مردم از شور به شعور حسینی می رسند.

حجت الاسلام فراهانی در پایان برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو بیان داشت: برخی این شبهه را مطرح می کنند که آیا عطش در کربلا وجود داشته یا خیر. در پاسخ به این شبهه باید گفت سه روز قبل از واقعه عاشورا آب بر امام حسین (ع) و اصحاب و خانواده ایشان بسته شد. تحریم آب در جنگ ها یک رسم جاهلی و ترفند نظامی بوده و کفار در جنگ بدر، صفین، خیبر این کار را انجام می دادند. در نامه هایی که از ابن زیاد به حر بن یزید ریاحی و عمربن سعد رسیده گفته شده که حضرت را در جایی پیاده کنید که بی آب و علف باشد و آب را بر روی حسین بن علی ببندید.

دسترسی سریع
از سکوت تا بایکوت