از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو

نو...روز

یك كارشناس گردشگری توصیه كرد: غذای خانگی سالم تر از غذاهای بین راهی است/ سعی کنید در سفر از کنسروهای پروتئینی استفاده نکنید

کارشناس گردشگری توصیه کرد: سعی کنید از کنسروهای پروتئینی استفاده نکنید و توصیه می شود از کنسروهای لوبیا، نخود، عدسی و ذرت و نخودفرنگی استفاده کنید.

1398/01/07
|
14:50
|

برنامه نوروز؛ جنگ صبحگاهی رادیو گفت و گو با موضوع گردشگری داخلی و خارجی و با حضور علی امان پناه کارشناس گردشگری به روی آنتن رفت.

علی امان پناه با اشاره به مسافرانی که به کشورهای خارجی سفر می کنند، گفت: برخی از کشورها از برق 110 ولت استفاده می کنند در حالیکه ما در ایران از برق 220 ولت استفاده می کنیم. به همین دلیل برای تمام وسایل الکتریکی ما از جمله دوربین و تلفن همراه باید یک تبدیل الکتریکی را به همراه داشته باشید.

وی افزود: برای گوشی و تپلت ها نیز سیم های رابط این وسایل را به همراه داشته باشید تا در هتل ها و یا رستوران ها از آن ها استفاده کنید.

کارشناس گردشگری با تاکید بر استفاده از غذاهای سالم، بیان کرد: اگر سالمند و کودک به همراه دارید از خانه غذا به همراه داشته باشید تا اگر از شهر دور شدید و نیاز به استفاده از میان وعده برای کودکان و سالمندان است به مشکل برنخورید.

وی ادامه داد: همچنین آب معدنی و یا آب شرب از خانه به همراه داشته باشید و از آب ناسالم استفاده نکنید. ترجیحا سعی کنید تنقلاتی که در سفر به همراه دارید، میوه و خشکبار باشد که دارای کالری و ویتامین بالایی است و خود یک وعده غذایی به شمار می آید.

امان پناه توصیه کرد: سعی کنید از کنسروهای پروتئینی استفاده نکنید و توصیه می شود از کنسروهای لوبیا، نخود، عدسی و ذرت و نخودفرنگی استفاده کنید.

وی با اشاره به افرادی که می خواهند با وسیله نقلیه شخصی سفر کنند، گفت: قبل از سفر اتومبیل خود را چک کنند و اگر قرار است از جاده های فرعی سفر کنید حتما وسایل ایمنی به همراه داشته باشید. همچنین برای احتیاط حدود پنج لیتر بنزین را به هراه داشته باشید و بنزین را در وسیله ای ایزوله و استاندارد جاسازی کنید. جعبه ابزار به همراه داشته باشید و باد لاستیک ها را قبل از حرکت چک کنید.

کارشناس گردشگری افزود: راننده حتما برای رفع خستگی در بین جاده بیایستد و همچنین قبل از سفر استراحتگاه خود را مشخص کنید و سعی کنید قبل از غروب خورشید در محل استراحت خود مستقر شوید.

وی به رعایت بهداشت محیط زیست تاکید کرد و گفت: کیسه زباله همراه داشته باشید و طبیعت را پاک نگه دارید و سعی کنید مراقب آتشی که فراهم کرده اید باشید و بعد از استفاده، آن را خاموش کنید.

دسترسی سریع
نو...روز