صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت 10:00 به مدت 120 دقیقه

میرزایی گفت: روزهای گذشته شبکه مخابراتی استان ایلام قطع بود و چون از 10 روز پیش هشدارها داده شده بود، مدیریت بحران استان باید به این سوال پاسخ دهد که چرا شبکه مخابراتی قطع شده است.

برنامه نو...روز؛ جنگ صبحگاهی رادیو گفت و گو با موضوع سیل در ایلام با حضور جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

جلال میرزایی با اشاره به اینکه در شهرستان سیروان ایلام حضور دارد، در خصوص وضعیت این شهرستان گفت: یکی از نقاطی که در اثر سیل رودخانه سیمره، به زمین های زراعی شش روستای اطراف این رودخانه و همچنین خانه های مسکونی دو روستا آسیب دیده، شهرستان سیروان است.

وی اظهار داشت: بنده به همراه برخی از مسئولین از روز دوشنبه در شهرستان سیروان حضور پیدا کردیم و برای کمک به دو روستایی که از قبل پیش بینی می شد که در اثر بالا آمدن آب، راه های ارتباطی شان مسدود شود، جلسه ای را برگزار کردیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس در خصوص وضعیت مردم سیل زده این استان گفت: بخشی از روستا را آب گرفته و تعداد کمی روستا را تخلیه کردند و بقیه در روستا باقی ماندند و در ارتفاعات هستند.
میرزایی با اشاره به اینکه کمک رسانی به سیل زدگان نسبتا خوب بوده است، یادآور شد: با حضور رئیس مدیریت بحران استان، معاون عمرانی استانداری، مسئولین شهرستان و سپاه جلسه ای برگزار شد و تقسیم کاری صورت گرفت و سعی کردند راه های ارتباطی مسدود نشود و علی رغم این تلاش ها، روستاهایی که در بالادست روخانه سیمره هستند، راه های ارتباطی شان قطع شد.

وی افزود: علیرغم سیل، کمک های لازم ایجاد شده مثلا سپاه نانوایی سیار برپا کرده و امکانات دیگری گذاشته است. هلال احمر قبل از قطع راه ارتباطی، چادر و بسته های مواد غذایی در اختیارشان گذاشته است. بنیاد مسکن و راهداری نیز در منطقه حضور دارند و کمک می کنند.

نماینده مردم ایلام در مجلس با اشاره به اینکه اختلال مخابراتی در ایلام رفع شده است، از این مسئله به عنوان یک امتیاز منفی برای مدیریت بحران استان یاد کرد و گفت: روزهای گذشته شبکه مخابراتی استان قطع بود و چون از 10 روز پیش، هشدار داده بودند، مدیریت بحران استان باید به این سوال پاسخ دهد که چرا شبکه مخابراتی ایلام قطع شده است.

وی همچنین به کانون های در معرض آسیب سیل اشاره و عنوان کرد: در ایلام کانون هایی که در معرض آسیب ناشی از سیل بودند، مشخص بودند یعنی پایین دست رودخانه سیمره شهرستان دره شهر و بالادست رودخانه شهرستان سیروان بود. خوشبختانه با همکاری مردم و نهاد هایی مثل هلال احمر، راهداری و بنیاد مسکن توانستیم آسیب ها را کاهش دهیم.

مرتبط با این خبر

  • آغاز رزمایش ملی طرح نوروزی پلیس راهور

  • نوروز98؛ از اتوبوس گردشگری پایتخت جا نمانید

  • لزوم تهیه الگوی آموزش سواد رسانه ای به نوجوانان

  • در آموزش سواد رسانه ای از برخوردهای دستوری پرهیز شود

  • خانواده ها به رده سنی تولیدات رسانه ای توجه کنند

  • باید فرصت های زندگی و انس با طبیعت را قدر بشناسیم

  • ریگ جن؛ منطقه ای توریستی اما بدون زیرساخت لازم برای بازیدکنندگان

  • حیات سالم به وسیله طبیعت سالم امکان پذیر است

  • گشت و گذار در بخش وسیعی از کویر در محدوده انارک و چوپانان

  • آراستگی طبیعت تجلی گر حیات در انسان هاست