صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 18:30 به مدت 60 دقیقه

برنامه آغاز یک پایان بیستم تیر به تحلیل مولفه های افول قدرت نرم ایالات متحده آمریکا می پردازد.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، مهم‌ترین مشخصه دهه دوم قرن بیست و یکم کاهش تدریجی قدرت نسبی ایالات‌متحده است و از دیدگاه اغلب ناظران آگاه، از آنجایی که عمده رقبای ایالات‌متحده در امور نظامی و اقتصادی در آسیا قرار دارند این جابجایی شگفت‌آور مترادف با بازگشت تاریخی مراکز قدرت از غرب به شرق و خاتمه چیرگی تمدن غربی بر سیاست و فرهنگ جهانی بوده است.

از این رو برنامه آغاز یک پایان، کاری از گروه سیاسی_اجتماعی رادیو گفت و گو است که به صورت تخصصی به موضوعات افول هژمونی آمریکا در ابعاد مختلف می پردازد.

این برنامه بیستم تیر ساعت 18:30 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز به مدت یک ساعت با حضور دکترمحمدرضا دهشیری(دکترای علوم سیاسی از تولوز فرانسه و عضو هئیت علمی دانشکده وزارت امر خارجه) با بررسی محورهای جایگاه قدرت نرم و قدرت سخت، چگونگی تاثیر افول قدرت نرم آمریکا بر رقبای نوظهور و مولفه ها و شاخصه های افول قدرت نرم آمریکا تقدیم مخاطبان می شود.

گفتنی است که مسائل اقتصادی، سیاسی، تمدن و فرهنگ، بین الملل، نظامی و زنان به صورت کاملا تخصصی با حضور اساتید برجسته حوزه آمریکا در این برنامه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر