صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 18:30 به مدت 60 دقیقه

برنامه آغاز یک پایان بیست و هفتم تیر به تحلیل اسلام سیاسی و ظرفیت سازی تمدن اسلامی به عنوان یک قطب جهانی می پردازد.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، مهم‌ترین مشخصه دهه دوم قرن بیست و یکم کاهش تدریجی قدرت نسبی ایالات‌متحده است و از دیدگاه اغلب ناظران آگاه، از آنجایی که عمده رقبای ایالات‌متحده در امور نظامی و اقتصادی در آسیا قرار دارند این جابجایی شگفت‌آور مترادف با بازگشت تاریخی مراکز قدرت از غرب به شرق و خاتمه چیرگی تمدن غربی بر سیاست و فرهنگ جهانی بوده است.

از این رو برنامه آغاز یک پایان، کاری از گروه سیاسی_اجتماعی رادیو گفت و گو است که به صورت تخصصی به موضوعات افول هژمونی آمریکا در ابعاد مختلف می پردازد.

این برنامه بیست و هفتم تیر ساعت 18:30 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز به مدت یک ساعت با حضور حجت الاسلام دکتر مهدی تسخیری(رئیس مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی) به بررسی ریشه اسلام سیاسی و بنیاد های این جریان، ارزیابی سیر تاریخی اسلام سیاسی، راههای جلو گیری از تفرقه و چند دستگی در تعریف و عمل اسلام سیاسی و چگونگی به چالش کشیدن غرب و آمریکا توسط اسلام سیاسی می پردازد.

گفتنی است که مسائل اقتصادی، سیاسی، تمدن و فرهنگ، بین الملل، نظامی و زنان به صورت کاملا تخصصی با حضور اساتید برجسته حوزه آمریکا در این برنامه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر

  • انقلاب اسلامی ایران و تاثیرات آن بر احیای اسلام سیاسی

  • تشکیل حکومت اسلامی در کربلا محقق می شد؛ اگر...

  • انقلاب اسلامی؛ نمود شیعی اسلام سیاسی است

  • غرب؛ طالبان و داعش را برای تخریب اسلام سیاسی ایجاد کرد