صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه اعیاد شعبانیه از ساعت 8:30 به مدت 60 دقیقه

استاد حوزه با اشاره به روایتی مبنی بر اینکه "هر کس امام زمان خود را نشناسند به مرگ جاهلیت مرده است" گفت: امام صادق فرمودند اگر کسی امام زمان خود را نشناسد مرگ او در حالت کفر، نفاق و گمراهی است.

برنامه " قافیه باران " ویژه نیمه شعبان با موضوع اهمیت و لزوم شناخت امام زمان (عج) و با حضور حجت الاسلام و المسلمین رضا شاه محمدی کارشناس مذهبی و حجت الاسلام و المسلمین صدیقی پاشاکی استاد حوزه و دانشگاه از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام شاه محمدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: متأسفانه از دوران بچگی امام زمان (عج) را فردی خشن و قاتل به ما معرفی کردند که در زمان ظهور شمشیر می کشد و عده ای را می کشد درصورتیکه امام زمان مصلِح است و اصلاح با شمشیر ممکن نیست.

وی افزود: طبق روایت دینی هر پیروی از پیروان امام عصر (عج) که مرتکب گناهی شود گویا که یک تیری را به قلب امام زمان (عج) می زند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه مهدویت یک فرهنگ است گفت: برخی به صورت افراطی در مورد امام زمان (عج) صحبت می کنند درصورتیکه مهدویت مولفه و ادبیات پیچیده ای ندارد. ما به دنبال سعادت، عدل، صلح، امنیت و رفاه در جهان هستیم و به همین خاطر باید به شناخت کامل از امام زمان (عج) برسیم.

در ادامه این ویژه برنامه رادیویی، حجت الاسلام صدیقی پاشاکی استاد حوزه و دانشگاه گفت: معرفت مهدوی یکی از مهم ترین موضوعات در بحث مهدویت است. ما در عصری زندگی می کنیم که اطلاعات حرف اول را می زند لذا هر چه قدر که بتوانیم در این موضوع با اهمیت و عظیم شناخت پیدا کنیم قطعاً در معرفت پیدا کردن به حضرت کمک بزرگی به ما خواهد شد.

وی افزود: یکی از اشکالاتی که امروز می توان به جامعه شیعی گرفت معرفت پایین نسبت به امام زمان (عج) است که متاسفانه این معرفت تنها در بین قشری خاص از شیعیان وجود دارد و البته این شناخت هم کامل نیست.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) مبنی بر اینکه "هر کس امام زمان خود را نشناسند به مرگ جاهلیت مرده است گفت: این روایت گویای اهمیت موضوع معرفت و شناخت امام زمان (عج) است. امام صادق (ع) در پاسخ به فردی که درباره مرگ جاهلیت سوال کرد فرمودند: اگر کسی امام زمان خود را نشناسد مرگ او در حالت کفر، نفاق و گمراهی خواهد بود.

حجت الاسلام صدیقی پاشاکی با اشاره به روش معرفت پیدا کردن نسبت به امام زمان (عج) بیان داشت: معرفت به امام زمان (عج) باید همراه با درک و از عمق فهم و جان باشد. ارتباط حقیقی با حضرت حاصل نمی شود مگر از طریق معرفت پیدا کردن نسبت به ایشان البته این معرفت هم باید به صورت جایگاهی باشد بدین معنی که ما باید جایگاه امام عصر (عج) را در جهان هستی بشناسیم.

مرتبط با این خبر