قافیه باران ویژه اعیاد شعبانیه از ساعت 8:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

قافيه باران

استاد حوزه و دانشگاه: امام زمان (عج)؛ قوی ترین واسطه فیض الهی به بشریت

حجت الاسلام غیاث گفت: تمام برکاتی که از طرف خداوند متوجه همه انسان ها به ویژه مومنین و مسلمین می شود به واسطه وجود مبارک حضرت صاحب الزمان (عج) است.

1398/01/27
|
10:45
|

برنامه " قافیه باران " ویژه نیمه شعبان پیرامون موضوع محبت و مهربانی امام زمان (عج) نسبت به کل بشریت به ویژه شیعیان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین شاه محمدی کارشناس مذهبی و همچنین حجت الاسلام و المسلمین عبدالرحمن غیاث استاد حوزه و دانشگاه از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام شاه محمدی در ابتدا گفت: امام زمان (عج) امام مهربانی و امام همه انسانهاست. حکومت ایشان هم از حکومت جمهوری اسلامی خیلی بالاتر است، وقتی در کشور ایران اقلیت ها هم کرسی خلافت دارند و در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم فعالیت می کنند پس در زمان خلافت امام عصر (عج) نیز اینگونه کرسی ها گسترده تر و البته با هم متحد خواهند شد.

وی افزود: امام زمان (عج) امام تکنولوژی خواهد بود و در زمان ظهور ایشان همه مراتب علمی حاصل می شود. به عبارتی ایشان برای بیان حضور و اقدامات خود از امکانات و تکنولوژی استفاده می کند.
درست است که امام انتقام خون سیدالشهدا (ع) و خون هر کسی که به ناحق کشته شده را می گیرد اما عصر ظهور امام زمان (عج) عصر شمشیر و کشتار و خونریزی نیست.

این کارشناس مذهبی همچنین بیان کرد: ما برای ظهور امام زمان (عج) می توانیم صلوات و یا دعای فرج نذر کرده و از ایشان حاجات معنوی طلب کنیم و ایشان را واسطه فیض الهی و ضمانت برای آمرزش از سوی خداوند قرار دهیم.

در ادامه این ویژه برنامه رادیویی، حجت الاسلام و المسلمین غیاث استاد حوزه و دانشگاه گفت: ما معتقد به یک نظام حکیمانه در کل جهان هستیم و یکی از اصلی ترین مشخصه های این نظام، بروز و ظهور رحمت الهی به شکل های مختلف است.

وی ادامه داد: اشخاص و افعالی واسطه فیض خداوند به انسان ها قرار می گیرند. در حال حاضر یکی از قوی ترین واسطه های فیض الهی وجود مبارک امام زمان (عج) است که باعث دوام و بقاء نظام هستی می باشند. لذا تمام برکاتی که از طرف خداوند متوجه همه انسان ها به ویژه مومنین و مسلمین می شود به واسطه وجود مبارک حضرت صاحب الزمان (عج) است.

حجت الاسلام غیاث در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: فضای فعالیت و محبت معصومان (ع) فضای محدود به پیروان آنها نیست. آنها نسبت به دشمن ترین دشمنان خود هم لطف داشتند و مهربان بودند و این خیلی جالب است که ما حتی در برخورد با دشمن بتوانیم حقوق انسانی شامل حال او را رعایت کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه باید ظرفیت خود را برای بهره مندی از وجود حضرت بیشتر کنیم گفت: وجود مبارک امام مهدی (عج) مانند خورشید است که به همه نقاط می تابد اما این ما هستیم که درصد بهره برداری خود را از خورشید کم و زیاد می کنیم. لذا هرچه قدر که آگاهی ما نسبت به ایشان بیشتر باشد درصد مهربانی ما از مهر و محبت حضرت هم بیشتر خواهد شد.

دسترسی سریع
قافیه باران