سرباز وطن شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

سرباز وطن

سردار تولایی: ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

مسئول اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران گفت: حاج قاسم در مقابل مقام معظم رهبری همچون یک سرباز سر به زیر و آرام و مطیع محض ولایت فقیه بود و همین ولایت مداری حاج قاسم را محبوب دلها کرد.

1398/10/14
|
09:45

سردار محمد تولایی مسئول اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران ضمن عرض تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی به حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران گفت: حاج قاسم سلیمانی نمود بارز " اشداء علی الکفار رحماء بینهم " بود.

وی افزود: حاج قاسم هم در جبهه دفاع مقدس و هم پس از آن یک فرمانده شجاع، دلیر و مبتکر و قاطع بود که دشمن را مستأصل کرده بود. فرماندهان نظامی دشمن بارها اعلام کرده بودند با وجود اینکه حاج قاسم دشمن ماست اما سر تعظیم در مقابل قاطعیت او فرود می آوریم و حتی چند نفر از مقاماتشان هم پیام داده بودند علاقمند دیدار ایشان هستند.

مسئول اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران اظهار داشت: قاطعیت، تدبیر نظامی و حکمت حاج قاسم حتی دشمن را به اقرار واداشته بود چه رسد به دوستان او اما همین حاج قاسمِ دلیر و شجاع و قاطع در مقابل مادر و فرزند هدا آنچنان با محبت برخورد می کرد و فرزند شهدا را در آغوش می کشید و نوازش می کرد که نشان از مهربانی و رئوفیت او داشت.

وی در رابطه با تدبیر و حکمت حاج قاسم در نبرد با داعش و دست پرورده های تکفیری آمریکایی ها در منطقه گفت: حاج قاسم حمله به استراتژی دشمن را یعنی زمانی که آمریکایی همه تدارکاتشان از جمله محور غربی-عبری - عربی و داعش را طراحی کرده بود، هدفگذاری کرد.

سردار تولایی یادآور شد: زمانی که آمریکایی ها اصرار داشتند بوکمال و سوریه را محل امنی برای تروریستها قرار دهند و حتی پیام دادند که این منطقه خط قرمز ماست اما حاج قاسم برای بستن این پرونده به این مناطق حمله کرد و علاوه براین، زمانی که آمریکایی ها تأکید داشتند مجاهدان عراقی نباید وارد موصل شوند اما حاج قاسم محاصره و بیرون کردن تروریستها از این منطقه را دنبال کرد.

مسئول اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران اضافه کرد: در زمانی که دشمن قصد داشت تا حشد الشعبی را به عنوان گروه شیعی و خارج از قواعد جمعیتی عراق نشان دهد و به تعبیری جنگ شیعه و سنی را درون عراق راه بیندازند اما حاج قاسم حشد الشعبی را به اهل سنت و مسیحیان و ایزدی ها تعمیم داد و یک نگاه ملی را در حشد الشعبی ایجاد کرد که اینها همگی نشانه تدبیر و حکمت و بینش عمیق و راهبردی حاج قاسم در سوریه و عراق هستند.

سردار تولایی ولایت مداری محض حاج قاسم سلیمانی را از دیگر ویژگی های بارز او برشمرد و گفت: اسم حاج قاسم پیکره دشمن را می لرزاند و لرزه به جان مقامات دشمنان در کشورهای مختلف می انداخت اما همین حاج قاسم زمانیکه در مقابل مقام معظم رهبری قرار می گرفت همچون یک سرباز سر به زیر و آرام و مطیع محض ولایت فقیه بود و همین ولایت مداری حاج قاسم را محبوب دلها کرد.

دسترسی سریع
سرباز وطن