بدون انقضاء پنجشنبه و جمعه از ساعت 13:30 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون انقضاء

متخصص داخلی بیمارستان طالقانی: کار کادر درمانی جز با عشق قابل تفسیر نیست

پیرصالحی با اظهار به اینکه کار کردن در بیمارستان را فقط با عشق می شود تفسیر کرد، گفت: با وجود اینکه تماس با بیماران کرونایی که همه گیریشان خیلی زیاد است اما پزشکان، پرستاران، بهیاران و خدمات با عشق می آیند و با این بیماران مواجهه دارند.

1399/01/04
|
14:10

برنامه «بدون انقضاء» رادیو گفت و گو با دکتر پیرصالحی متخصص داخلی بیمارستان طالقانی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

پیرصالحی با اظهار به اینکه همه همکاران ما در تمامی رده ها در حوزه بهداشت و درمان در حال انجام وظیفه هستند، گفت: چون بیماری کرونا نوظهور و ویروسی است و ابعادش تا کنون برای ما شناخته نشده و به خاطر همه گیری که برای ما اتفاق افتاده بیمارستان ها تعداد زیادی از تخت هایشان را در اختیار این بیماران گذاشته اند و حجم زیادی از بیماران کرونایی در بیمارستان ها بستری هستند.

وی با اظهار به اینکه کار کردن در این محیط را فقط با عشق می شود تفسیر کرد ، تصریح کرد: با وجود اینکه تماس با بیمارانی که همه گیریشان خیلی زیاد است و حتی بعضا خانواده های این عزیزان ممکن است از نزدیک شدن به این افراد بترسند اما می بینیم پزشکان، پرستاران، بهیاران و خدمات با عشق می آیند و با این بیماران مواجهه دارند.
متخصص داخلی بیمارستان طالقانی افزود: خدمت به بیماران کرونایی یک لذت خاصی دارد که شاید شما در مواجهه با بیماران دیگر به این صورت لذت درمان بیماری را نتوانید درک کنید. چون این ها افرادی هستند که بی پناهند و آدم وقتی با آن ها مواجهه می کند وقتی می بیند که چشمانشان پر از امید و تشکر است انرژی مثبت می گیرد و همه همکاران سعی می کنند با عشق و نشاط و با روحیه خوب این بیماران را درمان کنند.

وی با اشاره به خدمات پزشکان برای درمان بیماران کرونایی گفت: این بیماری به خاطر شرایطی که دارد همه افرادی که کار می کنند نگران خانواده هایشان هستند و کسانی که در بیمارستان های معین کرونا فعال هستند بعضا نمی توانند به خانه هایشان بروند چون کشیک های 24 ساعته دارند و به خاطر قرنطینه خودشان خود قرنطینگی ایجاد کردند.

پیرصالحی افزود: حتی دوستانی را می شناسم که 14 روزشان که تمام شده به شهرهای دیگر برای خدمات رسانی رفته اند و این جز عشق معنا ندارد.

وی با اشاره به اینکه کادر درمانی در بیمارستان ها از جان مایه می گذارند، بیان کرد: ما در این مدت پزشکان و پرستارانی را دیدیم که آسیب دیدند و بعضا برخی این آسیب دیدگی ها منجر به فوت شدن برخی از این عزیزان شد و شهید خدمت نامیده شدند.

دسترسی سریع
بدون انقضاء