صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

نوروز99 از ساعت 17:00 به مدت 110 دقیقه

حجت الاسلام و المسلمین آقابابا گفت: از مواردی که به عنوان راهکاری شگفت انگیز برای شروع یک تغییر بزرگ در زندگی هست، خدا باید اولین اولویت ما در زندگی مان باشد.

برنامه «بدون انقضاء» رادیو گفت و گو با موضوع موفقیت در زندگی با حجت الاسلام و المسلمین آقابابا کارشناس فرهنگی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین آقا بابا به مبحث تغییر در زندگی پرداخت و گفت: هرکسی باید خودش را بسنجد که آیا واقعا از زندگی که دارم راضی هستم و یا خیر؟ آیا آن لحظه فرا نرسیده است که من در زندگی ام یک تغییری کنم؟ آیا آن لحظه فرا نرسیده که من در نوع نگرشم، نوع برخوردم، نوع درست زندگی کردن تغییری داشته باشم؟ این همه نکات زیبا را می شنویم و تا به حال چقدر از آن را توانسته ایم عمل کنیم و چه میزان توانسته ایم رضایت مردم و خدا را جلب کنیم.

وی افزود: چند بار خواسته ایم دست به تغییر بزنیم اما نشده است. متاسفانه برخی جمله غلطی را به کار می برند و می گویند «من همینی که هستم» این جمله غلط است. اگر حس می کنیم که زود عصبانی می شویم باید روی این قضیه کار کنیم. اگر حس می کنیم در کار، درس، نوع زندگی، در عبادت و در رابطه با خالق مان موفق نیستیم باید یک تغییری در زندگی مان ایجاد کنیم.

این کارشناس فرهنگی با اشاره به روش های تغییر در زندگی گفت: از مواردی که به عنوان راهکاری شگفت انگیز برای شروع یک تغییر بزرگ در زندگی هست، خدا باید اولین اولویت ما در زندگی مان باشد. در این صورت توکل بر خدا، کمک خواستن از خدا، رابطه خوب با خدا داشتن، همه اینها را شامل می شود. وقتی خدا هست من نباید احساس تنهایی کنم.

وی به راهکار دوم اشاره کرد و گفت: باید بعضی از دوستانمان را پاک سازی کنیم. شاید به مذاق بعضی ها خوش نیاید ولی چاره ای نیست که این مطلب را بگویم ما باید نسبت به بعضی از دوستانی که به ما انرژی منفی می دهند و یا ما را از مسیر منحرف می کنند و به ناکجا آباد می برند، باید اینها را پاکسازی کنیم. بزرگان می گویند حال و روز ما معدل پنج نفر از دوستان صمیمی مان است.

آقابابا به دیگر راهکارهای تغییر در زندگی پرداخت و گفت: مطالعه زندگی بزرگان و کسانی که به ما انگیزه می دهند خیلی مهم است و از طرفی رسانه های منفی که در زندگی ما اثر منفی دارند مثلا خبر های منفی یا دائما ازیاس ها و ناامیدی ها می گویند باید مدیریت کنیم.

مرتبط با این خبر

  • کشاورزی باید از حالت سنتی، غیر اقتصادی خارج شود تا مشکل اشتغال در این حوزه رفع گردد

  • در ریشه یابی رفتارها، رسانه نقشی ندارد

  • افزایش کیفیت زندگی مردم؛ راهکاری مهم برای کاهش مهاجرت

  • سبک زندگی برخاسته از تلقی انسان در زندگی است

  • مفهوم خانه و خانواده در سبک زندگی ایرانی - اسلامی

  • سالمندی به معنای ناتوانی نیست

  • میزان امید به زندگی مردم ایران افزایش پیدا کرده است

  • رمضان؛ ماه امید پراکنی در جامعه است

  • افزایش امید به زندگی از 55 به 76 سال شاخص مهم نظام سلامت

  • حضور در اینستاگرام برای افراد زیر 16 سال ممنوع است