بدون انقضاء پنجشنبه و جمعه از ساعت 13:30 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون انقضاء

فرمانده تیپ 20 زرهی رمضان: اجرای مرحله دوم عملیات دفاع بیولوژیک در کشور

سرهنگ پاسدار سفیدچی با اشاره به عملیات دفاع بیولوژیک در کشور گفت:ما در ادامه مقابله با تهدیدات بیولوژیکی اجرای عملیات های تکمیلی مان را از 20 روز پیش در تهران و کشور شروع کرده ایم و مرحله دومش را روز چهارشنبه از نیروی زمینی سپاه شروع کردیم.

1399/01/09
|
08:56

برنامه «بدون انقضاء» با سرهنگ پاسدار سفیدچی فرمانده تیپ 20 زرهی رمضان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سرهنگ پاسدار سفیدچی با اشاره به عملیات دفاع بیولوژیک در کشور گفت: ما در ادامه مقابله با تهدیدات بیولوژیکی اجرای عملیات های تکمیلی مان را از 20 روز پیش در تهران و در کشور شروع کرده بودیم مرحله دومش را روز چهارشنیه از نیروی زمینی سپاه پاسداران شروع کردیم.

وی افزود: در 20 روز گذشته در کل کشور نیروها به صورت خودجوش از بسیج و سازمان یافته از نیروهای زمینی سپاه اقداماتی را شروع کردند ولی با توجه به موج دوم تهدیدات که از طرف وزارت بهداشت و درمان اعلام شد که احتمالا بیماری بیشتر شود این برنامه انسجام بیشتری پیدا کرد و 10 قرارگاه منطقه ای در اصفهان، تهران، زاهدان، تبریز، ساری، مشهد و اهواز و شهرهای وابسته به این استان ها سازماندهی شده اند.

فرمانده تیپ 20 زرهی رمضان در رابطه با مدت زمان این عملیات اظهار کرد: ضدعفونی کردن کلیه معابر تا اواخر فروردین ادامه دارد.

وی به دیگر اقداماتی که در عملیات مقابله بیولوژیکی در حال اجراست اشاره کرد و بیان داشت: در کنار ضدعفونی کردن معابر، بیمارستان های سپاه مخصوصا بیمارستان نیروی زمینی با تجهیز 5 هزار تخت بیمارستانی و نقاهتگاهی در حال پذیرش هستند و در حدود یک ماه است که در حال پشتیبانی کردن وزارت بهداشت هستند.

سرهنگ سفیدچی گفت: بیشترین پذیرش و بیشترین بهبودی و کمترین فوت را در بیمارستان بقیه الله (عج) سپاه داشته ایم و این مسیر ادامه دارد تا آخرین بیماری که درمان شوند.

وی با تاکید بر اینکه گستره عملیات مقابله با تهدیدات بیولوژیکی زیاد است، بیان کرد: برادران بسیج در کنار برادران پاسدار با همدیگر به صورت مشترک این اقدامات را انجام می دهند. خیلی از توانمندی ها که نیروی زمینی در دوخت لباس نظامی داشتند به سمت تهیه ماسک انجام دادند. همچنین وزارت دفاع نیز که مواد شیمیایی می ساختند به سمت تامین مواد ضد عفونی کننده آمده است.

دسترسی سریع
بدون انقضاء