بدون انقضاء پنجشنبه و جمعه از ساعت 13:30 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون انقضاء

از رادیو گفت و گو بشنوید؛ «دهه کرامت» تجلی سیره فاطمی و رضوی

شبکه رادیویی گفت و گو برای بزرگداشت دهه کرامت و مفاهیم بلند انسانی ویژه برنامه «بدون انقضاء» را تقدیم مخاطبان خواهد کرد.

1399/04/13
|
07:00

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، دهه اول ماه ذی‌العقده، دهه کرامت است که آغازش با ولادت حضرت معصومه(س) و پایانش با ولادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) می‌باشد، این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است.

از سویی دیگر یادآور رافت، مهربانی، دعا و قرآن در آستان امام رضا (ع) و خواهرش حضرت فاطمه معصومه (س) است و همچنین مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نمود و غربت، بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرد، لذا این دهه تداعی کننده عزم، قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد.

پرداختن به زوایای پیدا و پنهان زندگی با عظمت آن دو بزرگوار از آن جهت حائز اهمیت است که بشر امروز در باتلاق پستی و فرومایگی اسیر شده و به دور از شرافت و کرامت انسانی در ذلت دست و پا می‌زند، در این شرایط، نیاز به ارائه‌ی الگوهای عملیِ انسان‌های کامل و متعالی به شدت احساس می‌شود. گرامیداشت دهه کرامت نیز از این لحاظ اهمیت دارد که نویددهنده‌ی ادامه حیات اسلام در چارچوب دستورات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و نجات ارزش‌های انسانی در سایه‌ی آموزه‌های دینی است.

در این راستا شبکه رادیویی گفت و گو برای بزرگداشت این دهه خجسته و گرامیداشت مفاهیم انسانی متجلی در هفته کرامت با ویژه برنامه «بدون انقضا» مهمان مخاطبان فهیم این شبکه خواهد بود، چراکه این روزها فرصت مناسبی برای آشنایی با سبک زندگی اهل بیت(ع) است و ما باید با مرور تاریخ زندگی و جملات گوهربار آنها درس چگونگی زیستن را یاد بگیریم و به آن عمل کنیم و در نتیجه موجبات خوشبختی و سعادت خود را در دنیا و آخرت فراهم کنیم.

محورهای مورد بحث در این برنامه بررسی سبک زندگی حضرت معصومه(س) و ارتباط و نقش حضرت امام رضا(ع) در سبک زندگی حضرت معصومه(س) است و همچنین موضوعات ایستادگی در برابر سیطره شیطان، فضای راستگویی، امانتداری، دوری از ستیزه جویی، دیدوبازدید، نسبت انس با امام و انس با مردم، آفت آزردن و معیوب کردن شخصیت، آثار خشم گیری مردم با یکدیگر و توبه از خطاهای اجتماعی در این برنامه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. ولادت امام رضا(ع) و حضور ایشان در ایران و فضائل آن حضرت، توجه به زیارت این امام همام و برکات زیارت ایشان نیز از موضوعاتی است که در این ویژه برنامه به آنها پرداخته شده است.

شنوندگان فرهیخته رادیو گفت و گو از سوم تا سیزدهم تیر هر روز ساعت 10:00 روی موج اف ام ردیف 103/5 مگاهرتز می توانند شنونده ویژه برنامه دهه کرامت باشند و همچنین شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 پل ارتباطی مخاطبان رادیو گفت و گو با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی است.

دسترسی سریع
بدون انقضاء