شو پنجره بگشا هر روز از ساعت 10:00 به مدت 110 دقیقه

رادیو گفت و گو

شو پنجره بگشا

مدیر گروه تلویزیونی و رادیویی ارتش: حافظت از سلامت مردم خدشه ای در ماموریت های ارتش وارد نکرده است

سرهنگ مرندی خاطر نشان شد: با محول شدن ماموریت جدید در این ماموریت بزرگ و اصلی ارتش هیچ خدشه ای وارد نشده و نیروهای مسلح و ارتش در هر جایی که این یگان ها موجود هستند پای کار هستند.

1399/01/08
|
17:50

برنامه «شو پنجره بگشا» رادیو گفت و گو با سرهنگ مرندی مدیر گروه تلویزیونی و رادیویی ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سرهنگ مرندی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر حضور نیروهای مسلح در بحث پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا گفت: نیروهای مسلح اقدامات بسیار ارزنده ای در این مدت انجام داده اند. هرجایی که نیروهای مسلح یگان دارند بالاخص ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق مرزی علاوه بر اینکه ماموریت های مرزی خودشان را انجام می دهند و حافظان امنیت هستند، تصمیم بر این شد تا حافظان سلامت مردم هم باشند.

وی خاطر نشان شد: با محول شدن ماموریت جدید در این ماموریت بزرگ و اصلی ارتش هیچ خدشه ای وارد نشده و نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران در هر جایی که این یگان ها موجود هستند پای کار هستند مخصوصا در یگان های مرزی، روستاهای اطراف که امکانات ضعیفی دارند به آن ها امداد رسانی و آلودگی زدایی می شود.

مدیر گروه تلویزیونی و رادیویی ارتش با اشاره به راه اندازی نقاهتگاه 2 هزار تخت خوابه در تهران گفت: احداث این نقاهتگاه ظرف 48 ساعت، کاری بسیار ارزشمند توسط نیروی زمینی ارتش است. اولویت ما این بود که این دو هزار تخت از 14 یگان با تخصص های مختلف انجام شود. برای اینکه چنین اتفاقی بیفتد باید تخصص های مختلف در کنار هم قرار می گرفتند تا کار هم به زیبایی و هم به قدرت انجام شود و تمام امکانات پای کار بیاید.

وی افزود: در کنار این نقاهتگاه و مجتمع بیمارستانی، یک بیمارستان صحرایی قرار دارد که تمام امکانات به روز در آنجا موجود است. ما از آنجا ارتباط اینترنتی با کل کشور داریم یعنی اقداماتی که آنجا انجام می شود رصد می شود و می توانند برای بحث درمانشان هر اقدامی که مثمر ثمر واقع شده را انجام دهند.

سرهنگ مرندی از احداث کارگاه هایی برای تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده خبر داد و گفت: در کنار آن نقاهتگاه حدود چندین کارگاه دیگر هم وجود دارد مثل کارگاه ماسک.

وی متذکر شد: حتی آشپرخانه صحرایی هم در این چند روزی که دوستان مراجعه می کردند طبخ غذا داشته است.

مدیر گروه تلویزیونی و رادیویی ارتش با تاکید بر اینکه هر جایی که نیاز باشد باز هم این ماموریت ها ادامه خواهد داشت، گفت: در حال حاضر در 24 استان از کشور داریم خدمت رسانی می کنیم. در تهران علاوه بر بیمارستان هاجر، بیمارستان های گلستان و بعثت هم مختص بیماران کرونایی است و به مبتلایان ارائه خدمت می کنند.

وی به مردم توصیه کرد: در خواست ما از مردم این است که این چند روز را هم تحمل کنند و در خانه ها باشند تا نیروهای مسلح و کادرهای پزشکی بتوانند آن طور که باید و شاید این بیماری را به کمک مردم مهار کنند.

سرهنگ مرندی افزود: این بیماری مخصوص فرد نیست، جامعه و کل دنیا درگیر این بیماری است. این بیماری به خود شخص وابسته نیست یک فرد می تواند در یک روز به 40 نفر این بیماری را انتقال دهیم و حق الناس است. به سلامتی دیگران خانواده مان ارزش قائل شویم.

وی به احتکارکنندگان نیز گفت: افردی که احتکار می کنند بدانند اگر شما وسایل بهداشتی را به مردم نرسانید و باعث شوید این اتفاق همه گیر شد خانواده شما هم درگیر خواهد شد.

دسترسی سریع
شو پنجره بگشا