شو پنجره بگشا هر روز از ساعت 10:00 به مدت 110 دقیقه

رادیو گفت و گو

شو پنجره بگشا

فرمانده سپاه محمد رسول الله : تامین صد در صدی ماسک در بخش بهداشت و درمان

سردار محمدرضا یزدی گفت: در کشورهایی که مدعی بهداشت و درمان در دنیا هستند اکنون برای کادر پزشکی ماسک ندارند ولی ما در سطوح مختلف دستگاه ها و حتی مردم ماسک توزیع می کنیم و می توانیم ادعا کنیم در بخش بهداشت و درمان صد در صد تامین ماسک داریم.

1399/01/10
|
08:03

سردار محمدرضا یزدی با تاکید بر اینکه اگر قرار است کسی از مردم حساب ببرد باید دشمنان مان باشند، تاکید کرد: مردم ایران بدانند که سپاه پاسداران خادم آن ها هستند و در هر صحنه ای که مردم گرفتار شوند و یا دچار مشکلی شوند ما حتما به عنوان فرزند ملت حضور خواهیم داشت در سیل، زلزله و بحران کرونا و امثالهم.

وی با اشاره به اینکه جانشین قرارگاه زیستی نیز می باشد، اظهار داشت: در دو و ماه و نیم گذشته قبل از انتخابات جلسات قرارگاه زیستی را در تهران برای مقابله با کرونا شروع کردیم. به طوریکه در پنجم اسفندماه دومین جلسه را برگزار کردیم. با توجه به اینکه فرمانده سپاه تهران جانشین قرارگاه زیستی نیز می باشد این مسئله به بنده موکول شده بود و بنده دنبال می کردم. به دلیل شرایطی که بود تصور ما از ابعاد این حادثه و اتفاق به این شکل نبود ولی آمادگی هایی ایجاد شد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله با اشاره به اینکه در این جلسات حدود 20 دستگاه در 10 کارگروه از تمام دستگاه های تهران برای مقابله با ویروس کرونا حضور داشتند، در عین حال بیان کرد: البته ما دچار فضار و هجمه بسیار بالایی بودیم متاسفانه این ویروس خیلی زود شیوع پیدا کرد. از طرفی بخش بهداشت و درمان به طور کامل آمادگی برای مقابله نداشت. اما اکنون آماده شدیم و امروز می توانیم بگوییم از نظر مواد ضدعفونی کننده و ماسک تقریبا هیچ مشکلی را نداریم.

وی با تاکید بر اینکه بخش بهداشت و درمان مان صد در صد در زمینه ماسک تامین هستند، گفت: در کشورهایی که مدعی بهداشت و درمان در دنیا هستند اینها امروز برای کادر پزشکی شان ماسک ندارند یعنی نگرانند که کادر پزشکی شان گرفتار شوند. ولی ما در سطوح مختلف دستگاه ها، سازمان ها و حتی مردم امروز ماسک توزیع می کنیم بخشی به صورت رایگان است و بخشی هم در مراکز بهداشتی در حال فروش است. لذا می توانیم ادعا کنیم تقریبا در بخش بهداشت و درمان صد در صد و در بخش عمومی هم حدودا بالای 70 درصد تامین ماسک داریم.

سردار یزدی متذکر شد: البته ماسک برای کسانی است که ناگزیر هستند از خانه خارج شوند و یا در مراکزی که اجتماع هست شرکت کنند وگرنه در منزل نیاز به ماسک نیست.

وی در رابطه با توقف ویروس کرونا اظهار کرد: اگر در روزهای اول مردم به مدت سه هفته در خانه می ماندند و ترددها کم می شد عمر این ویروس بعد از سه هفته متوقف می شد و ما از این بیماری رها می شدیم و لی متاسفانه چون این اقدام نشد و مردم خوب توجیه نشدند این چرخه دارد طولانی می شود.

فرمانده سپاه محمد رسول الله با اشاره به نوع رفتار مسئولان کشورهای دیگر با مردم برای مبارزه با کرونا بیان کرد: ما به آن شکل که در کشورهای دیگر دارد اتفاق می افتد هنوز نه نیاز داریم و نه مسئولین مان تصمیم گرفتند ولی در همین حد که مردم در خانه بمانند و در جامعه و در شهر کمتر حضور پیدا کنند، کافی است تا چرخه ویروس متوقف تر شود.

وی در خاتمه توصیه کرد: درست است در خانه ماندن خیلی سخت است اما سختی آن کمتر از سختی عزیزانمان یا گرفتار شدن به یک بیماری است.

دسترسی سریع
شو پنجره بگشا