تجلی طاها دهه مهدویت از ساعت 9:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو گفت و گو

تجلي طاها

حجت الاسلام مصلحی : همدلی در جامعه زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) را فراهم می کند

قائم مقام مرکز تخصصی مهدویت عنوان کرد : همدلی از نشانه های ایمان و از برکات عصر ظهور امام زمان (عج) است و اشاعه این اصل مهم در جامعه ، زمینه را برای ظهور فراهم می کند.

1399/01/19
|
11:00
|

برنامه " تجلی طاها " ، ویژه دهه مهدویت با موضوع همدلی برای ظهور در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام علی مصلحی ، قائم مقام مرکز تخصصی مهدویت و حجت الاسلام علی فاتح ، مدیر خدمات معارفی مسجد مقدس جمکران روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

حجت الاسلام علی مصلحی در آغاز با بیان اینکه همدلی و وحدت یکی از آموزه های مهم و اساسی دین اسلام است ، عنوان کرد: در نخستین سوره قرآن که حمد است صفات رحمانیت خداوند دو مرتبه بیان می شود و ما باید خود را به صفات الهی متصل کنیم.

وی افزود : علاوه بر تاکید قرآن به همدلی میان مسلمانان ، پیامبر اسلام و امامان در احادیث و آموزه های خود به این موضوع توصیه اکید داشته اند و رفتار آنها نیز اهمیت این موضوع را روشن کرده است .

قائم مقام مرکز تخصصی مهدویت ، همدلی را از نشانه های ایمان و از برکات عصر ظهور دانست و اظهار کرد : در روایات آمده است در زمان ظهور و حکومت امام زمان به قدری همدلی میان افراد زیاد است که مسلمان دست خود را در جیب برادر دینی خود می کند و هر چه بخواهد بر می دارد و با خشم و اعتراض روبرو نمی شود.

در ادامه برنامه " تجلی طاها " ، حجت الاسلام علی فاتح با بیان اینکه مسجد جمکران ، همدلی را سرلوحه کار آمادگی برای ظهور قرار داده است ، عنوان کرد : نذر همدلی یک عنوان کلی است برای آن که مردم در سطح اجتماع بتوانند به طریقی هم نوع خود را یاری کنند.

وی افزود : نمونه این همدلی ها این روزها با شیوع ویروس کرونا در کشور دیده می شود . همانگونه که شاهد بودیم بسیاری از صاحبان پاساژ اجاره بهای مغازه ها را بخشیدند یا تخفیف دادند. همچنین بسیاری از افراد به تهیه ماسک اقدام کردند ، پرستاران و طلاب جهادی که بی دریغ برای درمان بیماران در حال خدمت رسانی هستند ، همه مصداق همدلی برای ظهور است.

مدیر خدمات معارفی مسجد مقدس جمکران گفت : در روایات و احادیث شرط شیعه بودن و عهد بندگی مسلمانان با معصومان ، همدلی با یکدیگر بیان شده است . این همدلی به این معناست که در کارها باید خود را جای دیگری بگذاریم.

حجت الاسلام فاتح به بیانیه گام دوم رهبری اشاره کرد و گفت : خود سازی ، جامعه پردازی و تمدن سازی که در برابر افق دید ما ترسیم شده است بر اساس همین همدلی میان افراد جامعه شکل خواهد گرفت .

وی در پایان مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو تاکید کرد : همدلی باید به صورت خودسازی از خانواده به عنوان نخستین هسته اجتماعی آغاز شود و به تدریج در جامعه گسترده شود . جامعه ای که این گونه ساخته شود ، آمادگی بسیار بالایی برای ظهور امام زمان(عج) دارد .

دسترسی سریع
تجلی طاها