تجلی طاها دهه مهدویت از ساعت 9:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو گفت و گو

تجلي طاها

حجت الاسلام ملائی: انتظار در محبت به امام زمان و دعا برای فرج خلاصه نمی شود

مدیر گروه اخلاق مرکز تخصصی مهدویت گفت : با وجود اینکه ما دوستار این امام هستیم اما رفتار و گفتارشان همواره در زندگی ما جریان ندارد ، انتخاب های ما همیشه امام زمانی نیست و انتظار برای ایشان را در دعا و ماجات خلاصه کرده ایم .

1399/01/20
|
16:15
|

برنامه " تجلی طاها " ویژه دهه مهدویت، با موضوع سلامت، خانواده، سبک زندگی و آمادگی برای ظهور در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام ملائی ، مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

حجت الاسلام حسن ملائی در ابتدا ظهور را پدیده الهی انسانی خواند و اظهار کرد : اراده و مشیت خداوند زمانی به این پدیده اجتماعی تعلق می گیرد که اراده و اختیار انسان ها آن را طلب کند ، در غیر این صورت غیبت هزارساله امام زمان (عج) توجیه پذیر نیست و نیازی به ظهور نیست وقتی که همه چیز با معجزه حل می شود.

وی افزود : فراگیرترین کاری که انسان ها می توانند انجام دهند و صداقت خود را به خدای متعال ثابت کنند و نشان دهند که خواستار حکومت ولی او هستند ، در کلید واژه تمدن نمود پیدا می کند .

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت ، با بیان اینکه تمدن اسلامی باید در مسیر زمینه سازی برای ظهور فراهم شود ، اظهار کرد : این تمدن باید در جهات و ابعاد مختلف الگو باشد و بهترین نمونه حکومت را به مردم جهان نشان دهد .

حجت الاسلام ملائی در بخش دیگری از برنامه " تجلی طاها " رادیو گفت و گو بیان کرد : سبک زندگی هر تمدنی ظاهر آن را به نمایش می گذارد . از این رو سبک زندگی اسلامی با رویکرد مهدوی یا زندگی منتظرانه ، همان جنبه های ظاهری و لایه های بیرونی تمدن اسلامی است و شامل مجموعه رفتارهای هدفمندی است که مسلمانان را گام به گام به سمت ظهور هدایت می کند .

وی تاکید کرد : این رفتارها ما را از اعتقاد و محبت صرف به امام زمان به صحنه عینیت و جریان زندگی هدایت کند. به معنای دیگر مشکل ظهور امام زمان (عج) عدم اعتقاد و حب مردم نسبت به ایشان نیست ، بلکه مسائل دیگری چون نادیده گرفتن ضعیفان ، گرایش به ثروت و ...موجب تاخیر غیبت شده است .

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت اضافه کرد : بیشتر انتقادات امام زمان (عج) به جامعه اسلامی ، سبک زندگی آن است . در واقع با وجود اینکه ما دوستار این امام هستیم اما رفتار و گفتارشان در زندگی ما جریان ندارد ، انتخاب های ما همیشه امام زمانی نیست و انتظار برای ایشان را در دعا و ماجات خلاصه کرده ایم .

حجت الاسلام ملائی در خاتمه مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو خاطر نشان کرد : سبک زندگی باید بیش از همه جوانب در رویکردهای اجتماعی خود را نشان دهد و ما باید با تلاش و اجتهاد به خودمان توجه داشته باشیم ، مرتب رفتار خود را اصلاح کنیم و محبت خود را چنان به عینیت و جریان اجتماعی مبدل کنیم تا جزو منتظران واقعی امام زمان (عج) باشیم .

دسترسی سریع
تجلی طاها